HT Prva liga: Dva preokreta u slavlju ‘Farmaceuta’ protiv Istre u Puli

17.08.2019., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, NK Istra 1961 - NK Slaven Belupo. Ivan Krstanovic, Adrian Fuentes Gonzalez Photo: Dusko Marusic/PIXSELL

Dusko Marusic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici drugog dana programa petog kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, pred 2 027 gledatelja na Aldo Drosini, rezultatom 2-3 (2-2) svladao Istru 1961 i tako upisao drugu pobjedu u sezoni, ujedno svom domaćinu nanijevši drugi poraz u sezoni. Gledali smo u Puli vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj je nakon dva preokreta pobjeda ipak pripala nešto konkretnijim gostima. Odličnu utakmicu u realizatorskom pogledu je odigrao 36-godišnji Ivan Krstanović, koji je postigao dva pogotka i praktički namjestio treći svoje momčadi. Osim njega za goste je strijelac bio David Puclin, koji je svojim drugim pogotkom u sezoni i donio pobjedu Sertićevoj momčadi. Za Istru su mrežu tresli Šime Gržan iz kaznenog udarca i Obeng Regan. Tijekom prvih deset minuta utakmice nešto je konkretnija bila momčad domaćih, no pokušaji Ivančića i Ćuže nisu bili zahtijevali ozbiljnije reakcije gostujućeg vratar Filipovića. U 11. prvi put prijete gosti, no udarac Puclina odlazi preko okvira domaćih. Gosti do rezultatske prednosti stižu minutu kasnije, strijelac je Krstanović na dodavanje Gode s lijeve strane gostujućeg napada. Zeleno-Žuti do izjednačenja dolaze iz kaznenog udarca u 15. minuti. Sudac Jović je situaciju u kojoj je lopta nakon udarca Ćuže na rubu šesnaesterca pogodila Puclina u ruku okarakterizirao dovoljnom za najstrožu kaznu. Sigran izvođač s bijele točke bio je Šime Gržan kojem je to bio prvijenac u aktualnoj sezoni i ukupno dvanaesti prvoligaški gol u 128 HNL nastupa. Čondrić se u 26. minuti ističe odličnom intervencijom. Ubacio je Glavičić s lijeve strane gostujućeg napada, u skoku je na nekih sedam metara najviši bio Međimorec, čiji udarac glavom u sami donji kut kvalitetnom reakcijom odbija domaći vratar. U 30. je Istra imala odličnu priliku za vodstvo, no Gržan nakon ubačaja Pavića usamljen na nekih tri metra nije uspio loptu gurnuti u mrežu. Do rezultatskog preokreta domaći stižu u 35. minuti kada je loptu u mrežu na dodavanje Ćuže pospremio Obeng. 25-godišnjem Gancu to je bio prvijenac u aktualnoj sezoni, ukupno peti gol u 52 HNL nastupu. Farmaceuti do izjednjačenja stižu drugim pogotkom Krstanovića na utakmici, ukupno 92. u Prvoj HNL. Mrežu je zatresao u 42. minuti na dodavanje Delića, nakon još jedne akcije gostiju po lijevoj strani napada. Iako je pristup igri bio jednako kvalitetan kao i u prvom poluvremenu, u nastavku utakmice ipak gledamo prilikama dosta siromašniji nogomet. Nešto su dominantniji, primarno u posjedu lopte, bili gosti, koji su tu dominaciju i kapizalizirali pogotkom u 60. minuti. Do druge rezultatske prednosti na utakmici Belupo dovodi Puclin, a većinu poslu i ovaj put je odradio Krstanović. Povaljao je obranu domaćih Krstanović, snažno pucao s pet metara, no fantastičnu obranu upisuje Čondrić koji loptu odbija u gredu, no odbijanac u suprotni kut s četiri metra posprema Puclin. Bio je to njegov drugi pogodak u sezoni, ukupno peti u Prvoj HNL. Ejupi je u 65. uputio snažan udarac s nekih osamnaest metara, no Čondrić odlično brani i odbija u korner. Minutu poslije travnjak je kod domaćih napustio Fuentes umjesto kojeg je ušao Perić Komšić. U 70. minuti i gosti rade prvu promjenu, umjesto strijelca Puclina ušao je Lulić. Seriju izmjena nastavio je Prelec izvadivši iz igre Ivančića dvije minute poslije, na travnjak je istrčao Munivrana. Ejupi je iz igre izašao u 72. minuti, umjesto njega ušao je Bačelić Grgić. Istra je nakon primljenog pogotka pokušavala konkretnije ugroziti vrata Filipovića, no i onih nekoliko situacija koje su obećavale više gosti su na vrijeme ili zatvarali ili blokirali te čuvali svog vratara besposlenog. Ćuže je igru napustio u 86. minuti, ušao je Lončar. U 89. minuti Munivrana je ubacio s desne strane domaćeg napada, a na pet metara lopta doslovno pogađa nespremnog Lončara te se od njega odbija malo pored vratnice. Nedugo nakon ovog događaja i Sertić je obavio treću promjenu, Plantak je ušao umjesto Delića. Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, gosti su uspjeli sačuvati stečenu prednost i tako nakon slavlja protiv Hajduka u prethodnom kolu stigli do druge pobjede u nizu, ujedno i druge u sezoni. Domaćima je ovo bio drugi poraz u nizu u sezoni i općenito. Istra u sljedećem kolu gostuje kod Gorice u Velikoj Gorici, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Varaždinu. Program petog kola zaključuje se sutra utakmicama Hajduka i Gorice na Poljudu (18 sati) te derbijem kola u kojem s početkom u 20 sati Rijeka na Rujevici dočekuje Osijek. Ljestvica