HT PRVA LIGA: Dinamo uvjerljivim izdanjem i golijadom svladao Lokomotivu

27.09.2019., Stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Lokomotiva - GNK Dinamo. Photo: Josip Regovic/PIXSELL

Josip Regovic/PIXSELL

U prvoj utakmici programa desetog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 0-4 (0-1) u Kranjčevićevoj svladao Lokomotivu i tako stigao do šeste pobjede u prvenstvu čime se na ljestvici bodovno izjednačio s vodećim Hajdukom.

Uvjerljivu pobjedu Plavima svojim su pogocima donijeli Kadzior, Olmo, Oršić i Gavranović.

Dinamo je nakon prijetnje preko Olma u šestoj minuti brzo stigao do rezultatske prednosti. Oršić u 10. minuti prelijepim dodavanjem proigrava Petkovića u prostor, on igra povratnu loptu u sredinu gdje je miran realizator Kadzior. Poljaku je to bio drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno osmi u Prvoj HNL.

U 16. minuti Kadzior je iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara odlično zaprijetio Grbiću koji je bio na visini zadatka. Četiri minute poslije Dinamo ponovno prijeti. Lijepu akciju Olma, Petkovića i Ademija ipak u posljednji trenutak zatvaraju braniči Lokomotive.

Lokomotiva je prvi udarac prema vratima Livakovića uputila u 24. minuti, Budimir je pucao po sredini vrata, gostujući vratar nije imao problema pri obrani. Minutu poslije Bjeličina momčad opet prijeti, Petković na ubačaj Stojanovića glavom prosljeđuje loptu u okvir, no Grbić je ponovno na visini zadatka.

Budimir je ponovno zaprijetio u 29. minuti, s desne strane uputio je udarac u suprotni kut, no Livaković je i na to spreman.

U nastavku je prva, usprkos napadima gostiju, zaprijetila Lokomotiva. Uzuni se u 56. minuti izborio za udarac s vrha šesnaesterca, no odlazi to malo pored vratnice. Tada kreće Dinamovo “završavanje posla”.

Olmo je primio loptu praktički u vlastitoj polovici, povukao do vrha šesnaesterca i plasiranim udarcem u 58. matirao Grbića za 0-2 i svoj drugi ligaški pogodak u drugom nastupu u sezoni, ukupno 19. u Prvoj HNL.

Lokomotiva je nakon primljenog pogotka krenula s centra i odmah ponovno kapitulirala. Odličnu akciju pogotkom je okončao Oršić, kojem je to također bio drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno trideseti u Prvoj HNL.

Imao je Dinamo prethodnom četvrtom pogotku još nekoliko fantastičnih prilika, no obranama se iskazao Grbić, a konačnih 0-4 postavlja u 74. na fantastično proigravanje Olma postavlja Gavranović.

Dinamo je u sljedećem kolu domaćin Slaven Belupu, dok će Lokomotiva biti gost na Rujevici kod Rijeke.

Program desetog kola nastavlja se sutra utakmicama Varaždina i Rijeke u Varaždinu (16:30) te Slaven Belupa i Osijeka u Koprivnici (19:00).