HT PRVA LIGA Dinamo s igračem više slomio otpor Gorice

09.02.2020., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica. Sadegh Moharrami Getgasari, Kristijan Lovric.

Luka Stanzl/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 21. kola HT Prve lige Dinamo je u Maksimiru pred 2.415 gledatelja bio bolji od Gorice rezultatom 2:0 (0:0). Plavi su do 17. prvenstvene pobjede došli s igračem više golovima Theophile-Catherinea i Kadziora u završnici utakmice.

Dinamo je prvi put zaprijetio u 4. minuti kada je Petković odlično uposlio Gavranovića koji se oslobodio Steenvoordena, a potom njegov udarac lijevom nogom brani Kahlina.

U 12. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa s lijeve strane probao je Gojak, no to je bio lagan zadatak za vratara Gorice.

Prvu priliku Gorice bilježimo u 32. minuti kada je na s ruba kaznenog prostora Lovrić gađao suprotni kut, ali lopta prolazi blizu vratnice.

Poluvrijeme siromašno prilikama začinili su prosvjedi Bjelice nakon jedne odluke suca Bela vezanog za puštanje prednosti. Usprkos višeminutnim prosvjedima trener domaćih nije dobio karton.

U posljednoj minuti prvog dijela još jedan udarac u okvir igrača Gorice. Špikić je presjekao jednu loptu na centru, sjurio se prema vratima Zagorca, no njegov pokušaj nije bio težak zadatak za vratara Plavih.

U trećoj minuti nastavka udarac je s preko 30 metara udaljenosti okušao Lovrić, a lopta je prošla iznad vratnice. Dvije minute kasnije Lovrić je pucao iz slobodnog udarca s nešto bliže udaljenosti, ali pogađa svog suigrača te lopta odlazi pokraj stative.

Gosti od 51. minute ostaju s igračem manje jer je Suk zbog prekršaja na Petkoviću dobio drugi žuti karton.

Samo minutu kasnije Dinamo je opasno zaprijetio. Nakon ubačaja iz kuta glavom je pucao Perić, a Kahlina s gol linije uz pomoć vratnice odbija loptu u teren.

U 71. minuti netom nakon što je ušao u igru zaprijetio je Kulenović, no u njegovom pokušaju glavom nije bilo preciznosti.

Dinamo do gola ipak dolazi minuti kasnije. Nakon ubačaja iz kuta Jovičić je nespretno prenio loptu na drugu stativu ravno na nogu Theophile-Catherinea koji ju je potom zakucao u mrežu gostiju. Za francuskog stopera to je bio prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Pitanje pobjednika je definitivno riješeno u 86. minuti kada je Moharrami na drugoj stativi pronašao Kadziora koji fantastično iz voleja pogađa suprotne rašlje.

U posljednjim trenucima utakmice u strijelce se nakon dodavanja Petkovića mogao upisati Majer, ali njegov udarac iz opasne situacije odlazi pokraj stative.