HT PRVA LIGA: Bez pogodaka u srazu Gorice i Lokomotive, Sammir debitirao za goste

14.09.2019., Gradski stadion Velika Gorica, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 08. kolo, HNK Gorica- Lokomotiva Zagreb. Pape Cherif Ndiaye. Photo:Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

U posljednjoj utakmici drugog dana osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Lokomotiva su, pred 2 239 gledatelja, u Velikoj Gorici remizirali bez pogodaka.

Domaći su u ovom susretu bili dosta konkretniji od gostiju, koji tijekom devedeset i nešto minuta igre nisu nijednom uputili udarac u okvir Kahlininih vrata.

Gorica je prvo zaprijetila u 7. minuti kada je Musa ubacio za Ndiayea čiji udarac glavom s nekih tri metra odlazi iznad okvira Grbićevih vrata. Dvije minute poslije lopta nakon udarca Maslowskog s nekih osamnaest metara odlazi malo pored vratnice.

Uskoro se probudila i Lokomotiva, no dvije situacije koje su mogle biti i opasnije upropastili su igrači Gorana Tomića u posljednjoj trećini terena.

Na drugoj strani Gorica nastavlja s konkretnijim prijetnjama, u 16. je Lovrić iz slobodnog udarca s iskosa s lijeve strane pokušao iznenaditi Grbića, no gostujući vratar čuvao je svoj kut i odbio loptu u korner iz kojeg Gorica nije zaprijetila.

Aktivni Musa u 29. prijeti snažnim udarcem iz trka s nekih dvadesetak metara, otišlo je to malo, malo pored lijeve vratnice Grbićevih vrata.

Gosti su prvu pravu konkretnu opasnost pred Kahlinom kreirali u 38. minuti kada je Moharrami probio lijevu stranu obrane i ubacio u sredinu gdje je najviši u skoku Budimir koji loše loptu zahvaća glavom no Drožđek je na drugoj vratnici stiže uhvatiti i odigrati povratno u peterac gdje ipak na vrijeme reagira obrana domaćih i otklanja opasnost.

U nastavku smo gledali još nekonkretniji nogomet u smislu kreiranih prilika. Treba istaknuti da su obje momčadi kvalitetno taktički pokrivale teren i u takvom odnosu snaga Lokomotiva je imala nešto veći posjed, no Gorica je s istim bila dosta aktivnija. Ta činjenica, za razliku od prvog poluvremena, nije rezultirala opasnim situacijama pred Grbićem.

Dalekometni pokušaji Maslowskog i uvodno aktivnog Lovrića jedino su što smo zabilježili u dvadeset minuta nastavka.

Gorica je vrlo dobru situaciju imala u 79. minuti kada je ponovno Musa probio desnu stranu, a njegovo ubacivanje u pet metara nije uspio u mrežu pospremiti Zwolinski (ušao u 69. umjesto Ndiayea) te su gosti odbili u korner nakon kojeg je usamljen na pet metara ostao Marina, no kao da se iznenadio tom situacijom šalje loptu pristojno pored okvira Grbićevih vrata.

U 88. minuti Grbić istrčao sa svojih vrata i loše ispucao loptu koja se odbila do Zwolinskog, no Poljak također loše puca i propušta iskoristiti vrlo dobru situaciju za pogodak. Minutu poslije na drugoj strani bilježimo situaciju gostiju, na ubačaj Moharramija pokušaj Uzunija (ušao u 58. umjesto Drožđeka) odlazi pristojno pored okvira.

Bilo je to sve što smo vidjeli tijekom ovih vrlo siromašnih devedeset i nešto minuta nogometa u Velikoj Gorici. Za pobjedom mogu žaliti domaći, koji su pokazali dosta više od danas apsolutno bezidejne Lokomotive.

Spomenimo za kraj i to da je u igru u 66. minuti ušao Sammir, no nekadašnji hrvatski reprezentativac nije uspio ništa značajnije promijeniti u odnosu snaga na travnjaku.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Slaven Belupa, koji je danas rezultatom 3-1 poražen od Intera u Zaprešiću, dok će Lokomotiva u Zagrebu biti domaćin Osijeku.

Program osmog kola zaključuje se sutra srazom Osijeka i Varaždina u Gradskom vrtu (16:30) te derbijem između Rijeke i Hajduka na Rujevici (19 sati).