HRVATSKI KUP Desetka Rijeke, osmica Lokosa, Hajduk slavio protiv Sloge sa 7:0

Ivica Galovic/PIXSELL

U srijedu su odigrane preostale utakmice 1/16 finala Hrvatskog Kupa. Nogometaši Hajduka, Rijeke, Lokomotive i Cibalije uvjeljivo su slavili protiv svojih protivnika. Hajduk je u Novoj Gradiški pred oko tri tisuće gledatelja pobijedio Slogu sa 7:0.

Trostruki strijelac bio je Tino Sven Sušić (8′, 30′, 73′), dok su sa po jedan pogodak u pobjedi sudjelovali Mijo Caktaš (18′), Elvir Maloku (21′), Josip Bašić (84′) i Tonći Mujan (87′). Hajduk je u utakmicu ušao praktički bez napadača, Damir Burić nije mogao računati na ozlijeđene Ohandzu i Maglicu, a u splitu je ostavio i vratara Kalinića kojeg je zamijenio Grbić te Velazqueza. U Novu Gradišku su Splićani došli i bez ozlijeđenih Nižića i Roguljića.

Ipak, danas je bilo raspoloženih strijelaca. Sušić je zabio već u osmoj lijepim udarcem vanjskim dijelom noge, povisio je Caktaš nakon što je prošao dvojicu. Sušić se ponovno upisao u strijelce u 30. minuti nakon prekrasnog i odmjerenog udarca s ruba šesnaesterca. Maloku je svoj pogodak zabio nakon što je prošao vratara i ušetao se s loptom u mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je pomalo ‘umrtvljenu’ igru, ali Hajduk se probudio oko 70. minute. Tada Sušić ponovno zabija, nakon ubačaja Mujana pogađa glavom. Do kraja susreta strijelci su bili i Bašić i Mujan – a oba pogotka pala su nakon odbijenih lopti.

Rijeka je sa 10:0 slavila protiv Bednje – četiri pogotka postigao je Marin Tomasov, tri je dodao Samardžić, te po jedan Moises, Balaj i Bradarić. Lokomotiva je s 8:0 iz Kupa ‘ispratila’ Nehaj u Senju, dok je Cibalia sa 6:0 bila bolja od Gornje Vrbe.

Istra je s 2:0 slavila protiv Grabrovnice, Opatija sa 4:0 protiv Zeline te Slaven Belupo sa 3:0 protiv Tehničara.