Hrvatske vaterpolistice slavile protiv Njemačke. Četvrtfinale nosi pobjeda protiv Rumunjske

27.08.2022., Spaladium Arena, Split - LEN Europsko prvenstvo u vaterpolu za zene, skupina A, Njemacka - Hrvatska. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Splitu svladavši u dvoboju 2. kola skupine A izabranu vrstu Njemačke sa 15-8 (5-2, 4-1, 3-4, 3-1).

Hrvatsku je do pobjede predvodila Emmi Miljković sa šest pogodaka, triput je mrežu pogađala Domina Butić, a dvaput Matea Skelin. Alexandra Ratković je imala sedam obrana.

Hrvatska je ovom pobjedom napravila veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale Europskog prvenstva, što će izboriti po četiri najbolje reprezentacije iz svake od dviju skupina.

Nakon nepotpunog 2. kola vodeća Grčka ima šest bodova. Sa po tri boda slijede Nizozemska, Njemačka i Hrvatska, a bez bodova su Mađarska i Rumunjska.

U utorak, 30. kolovoza, hrvatske vaterpolistice čeka dvoboj protiv Rumunjki, a pobjeda donosi plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je odlično počela utakmicu i serijom od četiri pogotka kod rezultata 1-1 već nakon pet i pol minuta igre imala prednost od četiri razlike. Odličnom igrom u obrani hrvatske vaterpolistice su do kraja prvog poluvremena prednost povećale na šest pogodaka (9-3).

Napadačkoj igri ton su davale odlična Emmi Miljković i Matea Skelin, a svoj je veliki doprinos dala i Domina Butić. Ono što je propustila hrvatska obrana, vrlo često je zaustavljala vratarica Alexandra Ratković.

Njemice su u trećoj četvrtini uspjele malo smanjiti zaostatak, riskirajući slanjem svoje vratarice u napad došle su na -4 (12-8) u prvoj minuti zadnje četvrtine, ali s još tri pogotka u njemačku mrežu Hrvatice su na kraju došle do najvećih i konačnih sedam golova prednosti (15-8).