Pripreme za Socca SP u malom nogometu: U prijateljskoj utakmici Mađari svladali našu reprezentaciju

Izvor: Hrvatska Socca reprezentacija

Malonogometna reprezentacija Hrvatske započela je s pripremama za ovogodišnje Socca Svjetsko prvenstvo u malom nogometu koje će se održati u Grčkoj na otoku Kreti. U sklopu rane faze priprema izabranici Dina Kovača otputovali su u Budimpeštu gdje su odigrali prijateljsku utakmicu s reprezentacijom Mađarske.

Dogovorom izbornika utakmica se igrala dva puta po 30 minuta, umjesto standardnih 20 minuta, kako bi se moglo isprobati više taktičkih zamisli. Prvo poluvrijeme dominirala je naša reprezentacija, a bolju igru okrunila je i odličnim golom Zadranina Dina Škibole koji je u ovoj utakmici ponio i kapetansku vrpcu.

U drugom poluvremenu Mađari su pokazali bolju igru te su brzinski preokrenuli rezultat na 3:1, da bi u 48. minuti golom Norberta Gerebenicsa povećali vodstvo na 4:1. Treba napomenuti kako su dva pogotka Mađara bili autogolovi, jednu loptu u vlastitu mrežu poslao je Korenika, a drugu Škibola. Posljednjih pet minuta utakmice Hrvatska je zaigrala s vratarem-igračem u polju te je to rezultiralo još jednim pogotkom kapetana Škibole za konačnih 4:2.

”Zadovoljan sam igrom s obzirom da je prva pripremna utakmica, pokušavali smo se pridržavati svih izbornikovih uputa. Šteta zbog poraza, ali ovoga puta rezultat nije bio u prvom planu. Moram naglasiti kako mi je velika čast što mi je izbornik Kovač ukazao povjerenje i dodjelio kapetansku traku”, istaknuo je dvostruki strijelac Dino Škibola.

”Nedostajalo nam je nekoliko igrača zbog ozljeda i poslovnih obveza, ali to nije izgovor. Danas su priliku dobili ostali kandidati iz reprezentacije i mogu reći kako sam jako zadovoljan njihovom igraom u prvom poluvremenu, dok drugo poluvrijeme nije bilo na očekivanoj razini. U nekoliko minuta primili smo tri gola i time nikako ne mogu biti zadovoljan. Smatram da moramo još dosta poraditi na fazi obrane”, rekao je izbornik hrvatske malonogometne reprezentacije Dino Kovač.

S brojnim odličnim obranama tijekom utakmice istaknuo se vratar Vedran Vrhovec koji je ušao u najuži krug reprezentativnih kandidata za ovogodišnje Socca SP u malom nogometu.

”Čestitao bih Mađarima na pobjedi, mislim da je dobro za obje reprezentacije da su u sklopu priprema za SP odigrale jednu ovako tvrdu utakmicu. Oni su vrlo kvalitetna reprezentacija i smatram da će svim protivnicima u njihovoj skupini biti tvrd orah. Nadam se da sam danas ispunio izbornikova očekivanja i da ću se naći na popisu putnika za Kretu”, izjavio je Vrhovec, odličan vratar koji dolazi iz Križevaca.

Hrvatska nastavlja dalje s pripremama, a uz brojne treninge u planu je i odigravanje još nekoliko prijateljskih utakmica. Za sada je poznato kako će jedan od protivnika biti Slovenija.

Podjsetimo, Hrvatska će se na ovogodišnjem Socca SP u malom nogometu natjecati u skupini ”B”, a protivnici će joj biti Brazil, Kolumbija, Turska i Alžir. Svjetsko prvenstvo na rasporedu je od 12. – 20. listopada, a sve utakmice moći će se pratiti u programu HNTV-a.

Izvor: Socca World Cup

OZNAKE: Socca