Hrvatska nevjerojatnim preokretom na korak do Olimpijskih igara, u zadnjim sekundama pobijedila 25:24

25.01.2021., sportska dvorana stadiona Kairo, Kairo, Egipat - Svjetsko rukometno prvenstvo, skupina 2, Danska - Hrvatska. Ivan Cupic Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija  je nakon jučerašnjeg poraza od Francuske u ludoj utakmici u Montpellieru pobijedila Portugal 25:24.

U zadnjim sekundama  drugog kola kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre napravila je ogroman korak prema plasmanu u Tokio.

Portugal je sredinom drugog poluvremena imao čak +6, ali u ludoj završnici Hrvatska se na pogon nevjerojatnog Ivana Čupića vratila i pobijedila 25:24.

Portugal je u 35. minuti imao vodstvo 10:16,  ali tada se probudila Hrvatska i u sljedećih osam minuta došla je na gol zaostatka.

Mučili smo se igrom gol za gol i “visili” na minimalnom zaostatku sve do 53. minute, kada je Čupić pogodio za prvo izjednačenje  (21:21), a u  59. minuti nam je Duvnjak osigurao prvo vodstvo nakon početka.

U zadnjih 15 minuta uslijedio je veliki preokret kojeg su začetnici bili krila Ivan Čupić i David Mandić, a u dramatičnoj završnici presudila je Cindrićeva kvaliteta.

Pred izabranicima Hrvoja Horvata danas je pobjeda bila imperativ.

“Kaubojima” preostaje još utakmica protiv Tunisa u nedjelju

U hrvatskim redovima najbolji igrač bio je Ivan Čupić sa 9 golova iz devet udaraca, dok su Cindrić i Mandić postigli pod četiri gola. Portugalce je predvodio Iturriza s pet golova.

U drugom susretu iz naše skupine igraju Francuska i Tunis.

Prve dvije ekipe iz skupine izboriti će plasman na Olimpijske igre u Tokiju.