Hrvatska dominacijom u drugom dijelu pobijedila Srbiju 23:20!

15.01.2022., Pick Arena, Szeged, Madjarska - EHF Europsko prvenstvo, skupina C, 2. kolo, Hrvatska - Srbija. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

U drugom kolu Europskog rukometnog prvenstva  od 20:30 Hrvatska i Srbija odigrali su odličnu utakmicu u kojem je Hrvatska pobijedila 23:20 Bio je to veliki je susjedski derbi u kojem je Hrvatska morala jurišati na pobjedu s obzirom na nastavak Europskog prvenstva. Nakon pobijede protiv Srbije, sljedeći tjedan nas očekuje utakmica protiv Ukrajine, koju moramo također pobijediti za prolazak.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta tijesno i dosta podjednako, ali drugo poluvrijeme je definitivno bilo u znaku Hrvatske. “Kauboji” su kontinuirano održavali prednost i mirno priveli utakmicu kraju. Bez obzira na sve, Srbija se nije predavala sve do samog kraja.

Poraz bi za Hrvatsku značio i ispadanje s Eura već u grupi.

Hrvatska je povela 2:0, iskoristila je dva igrača više. Nakon prvih deset minuta Hrvatska vodi 4:2. Igrali smo u početku dosta bolje od Srba, ali oni su se pred kraj prvog dijela uspjeli približiti i ušli u malo vodstvo.

Prelomni trenutak u prvom djelu se dogodio u 22. minuti kada Čupić nije uspio realizirati sedmerac.

Hrvatska ipak prvi dio utakmice završava prednošću s dva gola i drugi dio starta s 11:9

Uspješnu završnicu možemo zahvaliti Cindriću koji nas je nosio zadnjih 10 minuta prvog poluvremena.

Balić: “Ako nastavimo po planu, bit će to dovoljno za pobjedu”

“Tražimo se, ali mislim da je obrana dobro reagirala. Imali smo neke greške u napadu, sad smo s Cindrićem ubrzali tempo, prodorniji je od Gadže. To nam je donijelo prednost. Nema puno takvih igrača, nadam se da će u drugom poluvremenu moći igrat koliko god bude trebalo. Ako nastavimo po planu, bit će to dovoljno za pobjedu”, rekao je izbornikov pomoćnik Ivano Balić na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je krenulo dosta agresivno s obje strane, ali Hrvatska ipak održava prednost. Nažalost, Hrvatska u drugom poluvremenu igra bez Jaganjca koji je u prvom dijelu dobio jedan neugodan udarac u glavu.

Dodatna motivacija  Hrvatskoj su i naši navijači, koji su potpuno nadglasali protivnike. Vlada odlična atmosfera na tribinama.

Drugo poluvrijeme obje momčadi puno griješe, ali Hrvatska kontinuirano drži dva, tri gola prednosti i na kraju pobjeđuje s 23:20.

Po šest golova za Hrvatsku postigli su Ivan Čupić i Ivan Martinović, pet je dodao Tin Lučin, dok su Bogdan Radivojević s pet i Lazar Kukić s četiri gola bili najbolji kod Srbije.

Nakon dva kola vodi Francuska s četiri boda, Srbija i Hrvatska imaju po dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova.

Sastavi

Hrvatska: Pešić, Šunjić, Čupić, Glavaš, Martinović, Ivić, Cindrić, Gadža, Jaganjac, Lučin, Jelinić, Ravnić, Šipić, Musa, Grahovac, Marić

Srbija: Bomaštar, Cupara, Ivanišević, Kukić, Radivojević, Đukić, Pechmalbec, Šotić, Sretenović, Marsenić, Borzaš, Orbović, Milosavljević, Pešić, Mitić, V. Ilić

Nažalost, golemih problema ima izbornik Hrvoje Horvat uoči ove utakmice, a uglavnom se tiču koronavirusa. Na redovnim testiranjima tijekom petka i subote saznali smo da su zaraženi Leon Šušnja, Lovro Mihić, Zvonimir Srna i Matej Mandić.

Umjesto njih izbornik Horvat pozvao je Željka Musu i Valentina Ravnića, naknadno i Marina Marića i Marina Jelinića, a na posljednjem testiranju Luka Cindrić je bio negativan i bit će na raspolaganju za dvoboj sa Srbijom.

Inače, Srbija je u prvom kolu lagano došla do pobjede protiv Ukrajine 31:23 i poslala jaku poruku Hrvatskoj da to više nije ona reprezentacija iz prošlih susreta. Srbi su se dobro poslužili i najavljuju da žele sve pobijediti.

OZNAKE: rukomet, Rusija, Hrvatska, ep