Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je osmo mjesto na Ekipnom prvenstvu Europe

26.02.2018., Zagreb - Konferencija za medije povodom odlaska atletske reprezentacije na Svjetsko dvoransko prvenstvo koje ce se od 1. od 4. ozujka odrzati u Birminghamu.

Igor Soban/PIXSELL

Hrvatska atletska reprezentacija osvojila je osmo mjesto na Ekipnom prvenstvu Europe (2. liga) koje je proteklog vikenda održano u bugarskoj Staroj Zagori.

U viši rang natjecanja plasirale su se prve tri reprezentacije Mađarska (255 bodova), Danska (245.5) i Slovenija (233), dok su u treću ligu ispali Izrael i Austrija koji se nisu niti pojavili, te Rusija zbog suspoenzije.

Podsjetimo, Europska atletika je na svojoj web stranici i prije početka natjecanja objavila kako su Austrijanci odustali od putovanja u Bugarsku zbog straha od zaraze koronavirusom, dok je Izrael otpao nanakon što je jedan od članova njihovog tima bio pozitivan na koronavirus. Kao posljedica toga, obje reprezentacije su ispale iz Druge lige zajedno s Rusijom kojoj je i dalje zabranjeno međunarodno natjecanje.

Nakon dva dana natjecanja u Staroj Zagori hrvatska reprezentacija je osvojila osmo mjesto sa 174 boda i ostala u ovom rangu natjecanja.

Hrvatske boje u Bugarskoj je branilo 38 atletičara, 19 u ženskoj i 19 u muškoj konkurenciji.

Maja Pačarić je na 1500 metara pobijedila sa 4:23,68, dok je u subotu utrci na 800 m bila četvrta s osobnim rekordom 2:04,98. Marija Tolj bila je prva u bacanju diska s hicem od 58,78 m, dok je u bacanju kugle bila druga s hicem od 15,60 m.

Bojana Bjeljac je bila druga na 3000 m s osobnim rekordom 9:10.65 što je i drugi rezultat svih vremena u Hrvatskoj, dok je na 5000 m bila treća sa 16:05,10.

Ivana Lončarek je bila treća na 100 m prepone sa 13.41, a četvrta mjesta su osvojile Paola Borović u troskoku sa 13.26 m i Elija Valentić u skoku s motkom s preskočenih 3.95 m. Osobni rekord na 400 m sa vrijednih 53.87 istrčala je Veronika Drljačić osvojivši pritom peto mjesto. Ana Šimić je u skoku u vis s preskočenih 1.73 m bila šesta.

Najbolji plasman, 2. mjesto, u muškoj konkurenciji od naših reprezentativaca ostvarila je štafeta 4×400 m u vremenu 3:09.47 u sastavu Dominik Škorjanc, Jakov Vuković, Marko Orešković i Mateo Ružić.

Martin Marković je osvojio treće mjesto u bacanju diska s hicem od 62.75 m, dok je štafeta 4×100 m koja je trčala u sastavu Luka Jakobović, Hrvoje Čukman, Zvonimir Ivašković i Marko Orešković bila peta sa 40.77.

Marino Bloudek je bio peti na 800 m (1:50.40)…