Hrvatice i Iranci pobjednici Croatia Indoor kupa

Slavljem reprezentativki Hrvatske i reprezentativaca Irana u Svetom Ivanu Zelini završen je prvi Croatia Indoor Cup u dvoranskom hokeju.

Hrvatice su u finalu turnira s 4:1 (1:1) pobijedile Švedsku, dok su Iranci, četvrta reprezentacija svijeta, pobijedili Hrvatsku s 5:4 (2:3).

Treće mjesto u konkurenciji hokejašica zauzela je Selekcija hrvatske lige, dok su četvrte Slovenke. Kod hokejaša treća je Bjelorusija, četvrta Selekcija HL-a, peta Slovačka, a šesta Slovenija.

U finalu hokejašica Šveđanke su povele u trećoj minuti pogotkom Emilije Fantini, a Hrvatska pet minuta prije poluvremena pogotkom Ivone Makar iz kaznenog udarca dolazi do izjednačenja. U drugom dijelu je odlučila bolja tjelesna priprema Hrvatske, a pogotke u nastavku postižu Dolores Peranić, Marina Abramović, a Makar u posljednjim trenucima utakmice postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:1.

Iran je osvajanjem naslova potvrdio ulogu favorita na muškom turniru, ali do prvog mjesta je došao nakon velike borbe protiv domaćina. Prvi dio pripao je Hrvatskoj uz dva pogotka kapetana Tonija Premilovca, te Anžea Fujsa, dok je za Irance oba pogotka postigao Abbas Aroei, najbolji strijelac turnira. U šest minuta drugog dijela Iranci preokreću susret s pogocima Hamida Noraniyana, Vahida Vathija i Mohammada Asnaasharija, a Petar Hršak 11 minuta do kraja smanjuje na 5:4. Do kraja utakmice, gledatelji u ispunjenoj dvorani u Sv. I. Zelini vidjeli su mnogo propuštenih prilika obje reprezentacije, ali se rezultat nije mijenjao.