HNL: ZAVRŠENO PETO KOLO Remi Hajduka i Osijeka u Gradskom vrtu

Marko Mrkonjic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka i Hajduka u nedjelju su u posljednjem susretu 5. kola HNL-a podijelili bodove na Gradskom vrtu. Susret je završio 1:1. Splićani su u vodstvo došli u 12. minuti krasnim pogotkom Ante Ercega, na asistenciju Saida. Osječani su izjednačili sedam minuta kasnije preko Muzafera Ejupija.

Izjednačujući pogotak domaćina izazvao je dosta buke, a Splićani su tražili prekršaj nad Kalinićem. Ipak, suci su pogodak priznali. Do kraja susreta Osijek je više napadao i imao nekoliko fantastičnih prilika, ali Hajduk je na kraju iz Gradskog vrta put Splita otišao s bodom.

U ranijoj nedjeljnoj utakmici Istra i Slaven Belupo odigrali su bez golova.

Nakon završenog petog kola, Dinamo je vodeće momčad prvenstva s 13 bodova, koliko ima i druga Rijeka. Slijede Hajduk i Osijek koji imaju po deset bodova. Posljednje četiri momčadi HNL-a (Lokomotiva, Cibalia, Inter i Istra) skupili su po dva boda.

OZNAKE: HNL, Hajduk, Osijek