HNL Slavlje Hajduka na Poljudu, Sušić zabio dva gola sa bijele točke

HINA/ Mario STRMOTIĆ

Nogometaši Hajduka upisali su u nedjelju u posljednjoj utakmici 30. kola HNL-a pobjedu nad Istrom. ‘Bijeli’ su na Poljudu slavili sa 3:0.

Iako je Istra bila opasnija u prvom poluvremenu, domaći su nogometaši osigurali veliku prednost, zabivši u finišu poluvremena dva pogotka. Prvo je Lorenco Šimić glavom pogodio iz blizine. U 41. minuti na semaforu je 2:0. Vratar Istre srušio je Josipa Juranovića i zaradio žuti karton, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je kapetan Tino Sven Sušić.

U drugom poluvremenu Hajduk je postigao još jedan pogodak sa bijele točke. U 74. minuti zbog prekršaja na Masteliću, sudac ponovno dodjeljuje najstrožu kaznu, a precizan je i ovog puta bio Sušić. U igru je, nakon dugo vremena, za Hajduk ponovno ušao Frank Ohandza, a u samom finišu utakmice imao je nekoliko dobrih prodora.

Hajduk je sa nova tri boda i dalje treći sa 54 boda, te ima osam više od četvrte Lokomotive. Istra je deveta momčad lige sa 22 boda. Vrh tablice drži Dinamo sa 69 bodova, a druga Rijeka ima četiri manje.

OZNAKE: Split, Poljud, HNL, Hajduk, Istra