HNL: Rudeš – Istra 1961 0-3

U zadnjem susretu 9. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši pulske Istre 1961 slavili protiv Rudeša s 3-0 (2-0).

Derbi začelja pripao je Istri 1961, koja je svoje šanse u prvom dijelu realizirala za drugu pobjedu u sezoni, dok je Rudeš pokazao neefikasnost zbog čega su zadnji na ljestvici.
Puljani su poveli u 23. minuti kada je kapetan Marin Grujević udarcem iskosa iznenadio vratara Rudeša Picaka, a isti igrač je u 42. minuti asistirao Ramonu Mierezu, koji je znalački pogodio glavom. Argentincu je to već šesti pogodak ove sezone.  U drugoj minuti sudačke nadoknade Kalik je srušio Rodrigueza, a Ganac Regan Obeng je bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 3-0.

Vodi Dinamo s 21 bodom, Istra je s osam bodova preskočila Inter na osmom mjestu, a Rudeš je zadnji sa svega dva boda.

Pred 150 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Križarić iz Čakovca.

Strijelci: 0-1 Grujević (23), 0-2 Mierez (42), 0-3 Obeng (90+3pen)

Crveni karton: Obanor (Rud,86)