HNL Rijeka preokretom do pobjede protiv Rudeša

Zagreb: 22. kolo Hrvatski Telekom Prve Hnl, NK Rudeš - HNK Rijeka 22.02.2019., Zagreb - 22. kolo Hrvatski Telekom Prva HNL, NK Rudes - HNK Rijeka.

U prvoj utakmici 22. kola HNL-a nogometaši Rijeke svladali su posljednjeplasirani Rudeš sa 4:2 i preuzeli drugo mjesto na ljestvici.

U vodstvo je došao Rudeš u 15. minuti preko Vilibalda Vuce, koji je bio precizan s bijele točke. Izjednačio je Alexander Gorgon u 41., također iz jedanaesterca. Vodstvo Rijeci u prvom poluvremenu donio je Maxwell Acosty u 43. minuti.

Gorgon je zabio za 3:1 u 59. minuti, a Jakov Puljić povisio na 4:1 u 78. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Dragan Juranović u 81. minuti utakmice.

Rijeka je, barem privremeno, preuzela drugo mjesto na ljestvici sa 41 bodom. Sada ima jedan bod više od trećeg Osijeka, te 13 manje od vodećeg Dinama. Rudeš je posljednji s 4 osvojena boda iz 22 utakmice.

OZNAKE: Rijeka, HNL, rudeš