HNL Rijeka na vrhu, Ohandza donio nova tri boda Hajduku

Ivo Cagalj/PIXSELL

U derbiju 3. kola Prve HNL Hajduk je na Parku mladeži pobijedio gradskog suparnika Split 1-0, Rijeka je identičnim rezultatom na gostovanju pobijedila Osijek preuzevši prvo mjesto na ljestvici, dok je Istra 1961 produžila niz bez pobjede na čak 28 utakmica.

Hajduk je u derbiju svetog Duje, kako zovu dvoboj splitskih prvoligaša, slavio golom Francka Ohandze u prvoj minuti sudačke nadoknade. Hajduk je bio bolji veći dio susreta i zasluženo je stigao do druge pobjede ove sezone.

Split je ovom utakmicom produžio niz bez postignutog gola na čak 11 utakmica. Posljednjih osam utakmica prošle sezone i prve tri utakmice ove sezone igrači Splita nisu postigli pogodak.

Posljednji pogodak Split je zabio u ožujku ove godine na gostovanju kod Lokomotive. U susretu koji je završio 1-1 gol za goste zabio je Petar Franjić u 77. minuti. Nakon toga Splićani nisu zabili pogodak čak 1003 minute.

Rijeka je upisala i treću pobjedu na otvaranju sezone. Na neugodnom gostovanju u Osijeku slavila je 1-0 golom Josipa Mišića u 40. minuti. U posljednjim trenucima susreta domaćin je imao sjajnu priliku za izjednačenje, no Karlo Lulić je pogodio okvir gola.

Istra 1961 niti pod vodstvom novog trenera Gorana Tomića nije uspjela pobijediti. Puljani su u susretu igranom na stadionu Aldo Drosina odigrali 1-1 protiv Lokomotive produživši niz bez pobjede na čak 28 utakmica. Posljednju pobjedu Istra 1961 je ostvarila 17. listopada protiv Osijeka (2-1). Istra je povela u 24. minuti golom Theophilusa Solomona, a izjednačio je Dejan Radonjić u 72. minuti.

Na ljestvici vodi Rijeka s maksimalnih devet bodova, Slaven Belupo je drugi sa sedam bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po šest bodova. Dinamo je peti sa četiri boda.