HNL Rijeka i Hajduk se pobjedama oprostili od sezone

Zeljko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke i Hajduka upisali su pobjede u posljednjem kolu HNL-a.

Rijeka je na domaćem terenu slavila protiv Istre sa 2:0 pogocima Marka Vesovića u 32. i Josipa Brezovca u 52. minuti susreta.

Hajduk je na gostovanju kod Zagreba slavio sa 3:2 te nakon tri uzastopna poraza upisao pobjedu za kraj sezone. Poveli su ‘bijeli’ preko Tome Bašića u 29. minuti. Zagreb ostaje s desetoricom nakon što je crveni karton zbog grubog starta dobio Stjepan Stubičan. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Fran Tudor povisuje na 2:0.

Kišom natopljeni teren u drugom poluvremenu bio je vrlo težak za igru, nogometaši su se mučili i ‘ronili’. Lovro Medić smanjio je na 2:1 u 58. minuti, a novo povećanje vodstva Hajduku ponovno donosi Fran Tudor u 70. minuti sa bijele točke. Konačnih 3:2 postavlja Lovro Medić u 76. minuti, također s bijele točke.

Rijeka sezonu zaključuje na drugom mjestu sa 77 bodova, a Hajduk kao treća momčad prvenstva sa 61 bodom. Istra je pretposljednja sa 24 boda i ide u kvalifikacije za ostanak, dok Zagreb kao posljednji ispada iz lige.

OZNAKE: Rijeka, HNL, Hajduk, Zagreb, Istra