HNL Remiji u Rijeci i Velikoj Gorici

Rijeka, 16.2.2019 - Derbi utakmica 21. kola Prve HNL izmeðu Rijeke i Hajduka na stadionu Rujevica.
foto HINA/ Miljenko KLEPAC/ ua

U derbiju 21. kola Prve HNL Rijeka i Hajduk su na stadionu Rujevica igrali 0-0, a i drugi subotnji susret okončan je podjelom bodova, no susret Gorice i Intera ponudio je mnogo više zanimljivosti i četiri pogotka (2-2).

Jadranski derbi ponudio je vrlo malo prilika u kojemu su u prvom poluvremenu bolji bili gosti iz Splita, dok je u nastavku domaćin imao više od igre. Ipak, niti jedan sastav nije uspio materijalizirati razdoblja svoje dobre igre pa je podjela bodova realan ishod.

Rijeka je sada druga sa 38 bodova, jednim više uz utakmicu više od trećeg Osijeka, dok se šesti Hajduk sa 30 bodova.

U Velikoj Gorici Inter je vrlo rano poveo sa 2-0 golovima Serderova (4) i Raka (6), no Lovrić (11) je vrlo brzo uspio smanjiti zaostatak domaćih, da bi Inter u 19. minuti ostao i s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Šimunec. No, Gorica je uspjela poravnati tek u samoj završnici dvoboja preko Suka (84) iako je na početku drugog poluvremena imala i kazneni udarac kojega je Marković obranio Zwolinskom.

Peta Gorica sada ima 31 bod, dok je Inter ostao osmi sa 18 bodova, tri manje od sedmog Slavena Belupa, a dva više od devete Istre 1961.

OZNAKE: Prva HNL