HNL Preokret Istre protiv Osijeka za peto mjesto na tablici

Marko Mrkonjic/PIXSELL

Nogometaši Isrtre 1961 svladali su u Puli Osijek sa 2:1 u susretu 13. kola Prve HNL. Bio je to ujedno i debi trenera Roberta Rubčića.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Goran Roce goste je doveo u prednost u 57. minuti iz penala, nakon što je Žižić u šesnaestercu igrao rukom. Ali, Istra tada radi preokret – prvo je u 62. minuti Muamer Svraka odlično pogodio sa dvadesetak metara iz poluvoleja, da bi ‘posao završio’ Andelhakim Bouhna u 79. minuti.

Istra je s ova tri boda ‘skočila’ na peto mjesto HNL-a sa 17 bodova, dok je osijek ostao na devetom mjestu sa 9 bodova. Vodeći Dinamo ima 27 bodova i utakmicu više od drugog Hajduka (23) i treće Rijeke (22). Posljednji je Zagreb sa samo četiri osvojena boda iz 13 utakmica.

Od 19 sati u subotu igraju Lokomotiva i Rijeka, dok će sutra 13. kolo zaključiti Slaven Belupo i Hajduk od 13, te Split i Inter Zaprešić od 19 sati.

OZNAKE: Rijeka, HNL, Istra