HNL: Osijek – Rijeka 2-1, Istra 1961 – Lokomotiva 1-0

Osijek, 17.2.2018 - U utakmici 22. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rijeku s 2-1 (0-0) i probili se na treće mjesto. Na slici Dario Župarić i Gabrijel Boban.
foto HINA/ ua

U utakmici 22. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rijeku s 2-1 (0-0) i probili se na treće mjesto.

Derbi u Osijeku započeo je crvenim kartonom braniča Rijeke Darija Župarića, no domaći nogometaši nisu uspjeli realizirati tu prednost u prvih 45 minuta. Ali, već u četvrtoj minuti drugog dijela Alen Grgić snažnim udarcem iz blizine prisiljava vratara Rijeke Simonu Slugu da praktički sam ugura loptu u mrežu. U 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za Osijek kojeg je sigurno u pogodak pretvorio Haris Hajradinović. Tri minute prije kraja Domagoj Pavičić preciznim udarcem postiže počasni gol za Rijeku.

osijek je na trećem mjestu preskočio Rijeku s 39 bodova, dok je prvak sada četvrti s 39. Vodi Dinamo s 53 ispred Hajduka (41).

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 4.000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Grgić (49), 2-0 Hajradinović (56pen), 2-1 Pavičić (87)

Crveni karton:Župarić (Rij, 8)

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 slavili protiv Lokomotive s 1-0 (0-0) i pobjegli iz opasne zone.

Pogodak odluke u Puli postigao je Andrea Ottochian pet minuta prije kraja. Istra 1961 je s petom pobjedom sezone sada osma s 20 bodova, jedinim više od Cibalije i četiri od zadnjega Rudeša, dok je Lokomotiva šesta s 24 boda.

Pred 400 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Bel iz Osijeka.

Strijelac: 1-0 Ottochian (84)