HNL Osijek potpuno zasluženo slavio u Gradskom vrtu, drugi uzastopni poraz Hajduka

Davor Javorovic/PIXSELL

Nakon odličnog niza bez poraza, ali i primljenih golova, Hajduk je u subotu u susretu 16. kola izgubio drugu utakmicu zaredom. U Gradskom vrtu potpuno zasluženo slavio je Osijek sa 1:0.

Tristotinjak pripadnika Torcide nije bilo dovoljno da ‘ponese’ svoje igrače do pobjede. Ne samo to, već momčad Damira Burića nije pokazala nikakvu igru, bili su potpuno neraspoloženi, a neki od ključnih igrača radili su potpuno nepotrebne i neobjašnjive pogreške. S druge strane, Osijek je odigrao puno bolju utakmicu i potpuno zasluženo osvojio sva tri boda.

Mogli su domaćini povesti već u 8. minuti susreta. Dosuđen je bio kazneni udarac nakion što je Milić u šesnaestercu srušio Arsenića. Ali, Lesjakov udarac ‘čita’ Kalinić i ostavlja Hajduk ‘na životu’. U 34. minuti umjesto ozlijeđenog Mije Caktaša ušeo je Roguljić, a već su se tu počele nazirati nevolje za Hajduka. U 37. minuti loptu s gol linije izbija Bilij – Štrkalj je prvo prošao Milića, pa prevario Kalinića, ali Bilij je stigao izbaciti. Samo četiri minute kasnije Osijek je poveo – strijelac vodećeg i, pokazat će se kasnije, pobjedničkog pogotka bio je Šarić.

Kalinić je u početku drugog poluvremena nastavljao održavati Hajduk na površini, a splitski se klub preskakanjem igre pokušao dokopati barem izjednačujućeg pogotka. Burić je čak Milovića stavio u napad. A kapetan je praktički sve lopte upućene njemu prihvaćao ili spuštao za suigrače. Do kraja susreta Hajduk je imao samo jednu opasniju priliku, ali pokušaj Maglice odlazi pored vratnice.

Je li na pomolu kriza Hajduka, ili su ozljede učinile svoje saznat ćemo u sljedećim kolima. Hajduk će barem još do sutra ostati druga momčad HNL-a sa 29 bodova, treći Dinamo ima dva boda manje i utakmicu manje. Osijek je sa tri boda ostao na devetom mjestu, ali je barem smanjio zaostatak za Slaven Belupom na četiri boda.