HNL Osijek do četvrte gostujuće pobjede, Cibalia i Istra podijelili bodove

HINA

Nogometaši Osijeka nastavili su u subotu ‘lov’ na Dinamo i Rijeku, svojom četvrtom gostujućom pobjedom u novoj sezoni. u 6. kolu HNL-a slavili su protiv Slaven Belupa sa 3:2.

Poveo je Slaven iz jedanaesterca, kojeg je u 42. minuti realizirao Mirko Ivanovski. Muzafer Ejupi, najbolji pojedinac susreta, izjednačuje u 58. minuti. Osijek je u vodstvo došao zahvaljujući autogolu Dina Štigleca u 66. minuti. Ipak, Slaven se vraća – u 83. minuti izjednačio je Stefan Savić, a pobjedu Osijeku donosi Ejupi svojim drugim pogotkom u 86. minuti.

U subotu je odigrana i utakmica između Cibalije i Istre, a momčadi su u Vinkovcima podijelile bodove – završilo je 1:1. Frane Vitaić doveo je domaćine u vodstvo u 28. minuti. Istra je u 45. promašila penal, ali u 56. minuti bod gostima donosi Solomon.

Dinamo je vodeća momčad prvenstva sa 16 bodova, druga je Rijeka sa 13 bodova i utakmicom manje. 13 bodova ima i treći Osijek, a Hajduk je sa 10 bodova i utakmicom manje na četvrtom mjestu. Slijedi Slaven sa 9 bodova. Cibalia, Split i Istra imaju po tri boda, dok su na začelju tablice Lokomotiva i Inter sa po dva boda.

6. kolo HNL-a danas zaključuju Inter i Lokomotiva (19 sati) te Hajduk i Rijeka (21 sat).