HNL: Inter – Rijeka 0-3

Zagreb, 28.10.2017 - Utakmica 14. kola Prve HNL Dinamo - Rijeka. Na fotografiji Matjaž Kek.
foto HINA/ Daniel KASAP /dk

Nogometaši Rijeke pobijedili su kao gosti u 25. kolu Prve HNL Inter s 3-0 (2-0).

Nogometaši aktualnog hrvatskog prvaka riješili su sve dileme oko pobjednika u susretu sa Interom već nakon 12 minuta igre.

Prvo je Pavičić u 11. minuti u šesnaestercu domaćih primio loptu neometan od obrambenih igrača pa je imao dovoljno vremena namjestiti se i sa 15-ak metara poslati loptu u suprotni kut vratara Mrmića. Čim je lopta krenula sa centra Filip Bradarić odlično upošljava Brazilca Hebera koji je iz okreta sa ruba peterca po drugi put šalje loptu u mrežu domaćina i postiže svoj 12. pogodak u ovoj sezoni za Rijeku.

Rijeka je prvo poluvrijeme  bila dominantna i stvorila još nekoliko poluprilika za povećanje vodstva, a jedini udarac u prvom dijelu prema riječkom golu uputio je tek u 40. minuti Mario Zulim, ali je lopta otišla visoko iznad gola Simona Sluge.

U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali otvorenije i u 59. minuti Andrić se našao sam pred vratarem gostiju ali mu Sluga nogom brani udarac iz blizine, a nakon toga Inter u dva navrata iz izglednih prigoda ne uspijeva poslati loptu u gostujuću mrežu. U jeku napada domaćih Heber je u protunapadu doveo loptu 20-ak metara od gola i onda idealno uposlio Acostya koji sa 15-ak metara po treći put pogađa mrežu domaćih i postavlja konačan rezultat utakmice.

Pobjeda na uvijek neugodnom gostovanju u Zaprešiću posebno će u lijepom sjećanju ostati najdugovječnijem treneru na klupi  nekog hrvatskog kluba u Prvoj HNL ligi Matjažu  Keku, koji je  u petak, 9. ožujka, obilježio pet godina od kada je prvi put vodio momčad NK Rijeka, a debitirao je pobjedom protiv Intera sa 2:1.

Sa nova tri boda Rijeka se učvrstila na trećem mjestu sa 47 bodova, iza Hajduka koji ima 50 bodova, i čak osam više od četvrtoplasiranog Osijeka koji  je odigrao dvije utakmice manje.

Susret je odigran na stadionu ŠRC Zaprešić, a sudio je pred 600 gledatelja Mario Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Pavičić (11), 0-2 Heber (12), 0-3 Acosty (63).