HNL Hajduk na Poljudu ‘razbio’ Istru, ostao jedini stopostotni

Petar Glebov/PIXSELL

Nogometaši Hajduka na svom su Poljudu u nedjelju u 4. kolu HNL-a svladali Istru s 4:0. Furoizno su prošli još jednu prepreku i ostali stopostotni u HNL-u. Trener Marijan Pušnik na teren je poslao kombiniranu momčad, odmarajući neke igrače nakon Oleksandrije, te uoči Dinama u srijedu.

Od prve je minute zaigrao miljenik Torcide, Kamerunac Franck Ohanzda, koji je i postigao prvi pogodak za Hajduk. U 43. minuti u kaznenom je prostoru srušen Fran Tudor, a sudac je pokazao na bijelu točku. Penal je sigurno realizirao Ohandza, postigavši svoj drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

Do drugog se pogotka čekalo do 60. minute – lijepu asistenciju Magnata u pogodak je pretvorio Ante Erceg. Devet minuta kasnije zabio je Fran Tudor, lijepim pogotkom petom. Konačnih 4:0 postavio je bvranič Istre Nikola Žižić autogolom.

Hajduk je ovom pobjedom došao na drugo mjesto HNL-a sa stopostotnim učinkom. Ispred njega je Rijeka sa bodom više, ali i utakmicom više. Istra je pala na posljednje mjesto sa jednim bodom, koliko ima i pretposljednja Cibalija. Osijek i Lokomotiva zaključit će četvrto kolo u ponedjeljak, a zaostalu utakmicu u srijedu će odigrati Hajduk i Dinamo.

OZNAKE: Poljud, HNL, Hajduk, Istra