HNL Hajduk – Cibalia 3-0

Split, 14.04.2017. Utakmica 28. kola Prve HNL Hajduk - Cibalia na stadionu u Poljudu.
foto HINA/ Milan ŠABIÆ/ ua

U prvom susretu 28. kola Prve HNL Hajduk je u petak protiv Cibalije na praznom Poljudu slavio sa 3-0 (0-0).

Hajduk je poveo golom Jeffersona, koji se je najbolje snašao u gužvi u 62. minuti. Na 2-0 povisio je Zvonimir Kožulj u 85. minuti. Slobodni udarac sa vrha kaznenog prostora, ali iskosa, Kožulj je dobro plasirao, a vratar Matković je pogrešno procijenio i lopta je završila u mreži.

Konačnih 3-0 postavio je Nikola Vlašić, koji je u 87. minuti ubačaj Memolle glavom pospremio u mrežu.

Treba reči da je Hajduk u prvom poluvremenu imao nekoliko odličnih prigoda, a prvu, u 12. minuti, nije iskoristio Nikola Vlašić.

U 32. minuti Franck Ohandza je promašio vrata sa deset metara iskosa, a potom u 36. dvije prigode u razmaku od 30 sekundi. Prvo je udarac Tome Bašića iz slobodnog udarca golman Mladen Matković odbio u korner, nakon kojeg Zoran Nižić glavom promašuje sa pet metara.

Pred kraj prvog dijela, u 41. minuti, Nikola Vlašić je sa 20 metara pogodio gredu.

Hajduk se privremeno probio na treće mjesto sa 50 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Osijek, dok je Cibalia, koja u proljetnom dijelu ima jedan remi i sedam uzastopnih poraza, i dalje posljednja sa 9 bodova.

U petak Lokomotiva ugošćuje Dinamo, a u subotu se sastaju Rijeka – Split, Inter – Slaven Belupo, te Osijek – Istra 1961.

Utakmica je zbog kazne HNS-a odigrana na praznom stadionu u Poljudu, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

STRIJELCI: 1-0 Jefferson (62), 2-0 Zvonimir Kožulj (85), 3-0 Nikola Vlašić (87).

OZNAKE: HNL, cibalia, hajduh