HNL: Gorica golom u 92. minuti do sva tri boda u Rijeci

26.10.2019., stadion Rujevica, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, HNK Rijeka - HNK Gorica.

Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Gorice u subotu su slavili protiv Rijeke, u utakmici 13. kola HNL-a s 2:1. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Matija Dvorneković u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 62. minuti preko Zwolinskog, koji je u igru ušao tek dvije minute ranije. Gorica je i nakon pogotka nastavila napadati, a u nekoliko navrata je došla blizu povećanju vodstva.

Ipak, Rijeka izjednačuje u 81. minuti preko Tomečaka i nastavlja tražiti pogodak za preokret. Ali, Gorica dolazi do ‘punog plijena’ u 92. minuti susreta nakon velike greške vratara Rijeke Prskala, koji je do tada odlično branio. Prskalo je ispucao loptu točno u noge Lovrića, koji je potom asistirao Dvornekoviću za sva tri boda.

Rijeka je u 91. minuti ostala s desetoricom, nakon drugog žutog kartona kojeg je zaradio Smolčić.