HNK Hajduk slavio protiv Istre: Velika pogreška Ivušića, prvi pogodak Vlašića u sezoni i golčina Saida

24.02.2017., Split, stadion Poljud - MAXtv Prva HNL, 22. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961.

Nogometaši Hajduka u petak su na Poljudu pred pet tisuća gledatelja slavili protiv Istre sa 4:0 u prvoj utakmici 22, kola HNL-a.

Domaćini su uraganski otvorili utakmicu na kišnom Poljudu. Ante Erceg iskoristio je poklon vratara Ivice Ivušića, koji je krenuo u dribling, te mu ukrao loptu i pogodio prazan gol za 1:0 u 5. minuti. Devet minuta kasnije Nikola Vlašić lijepim odmjerenim udarcem postiže svoj prvi pogodak ove sezone, i prvi nakon 17 mjeseci u natjecateljskim utakmicama, za 2:0.

Tim je rezultatom završeno poluvrijeme, a Istra je življe krenula u nastavak. bili su bolja momčad na terenu, ali nisu uspjeli zabiti pogodak Stipici. Hajduk je, pak, u samom finišu utakmice u tri minute postigao dva pogotka i malo oraspoložio navijače nakon blijedog poluvremena. Prvo je Said u 88. minuti fantastično pucao s ruba šesnaesterca u suprotne rašlje, a potom je Futacs u prvoj minuti sudačke nadoknade glavom pogodio za konačnih 4:0 nakon kornera.

Konačni rezultat možda ne prikazuje realno stanje s Poljuda, u kojem je Istra većinu drugog poluvremena dominirala, a Hajdukovi igrači radili sve više pogrešaka, ali ova im je pobjeda sigurno dobar uvod u derbi s Osijekom sljedeće nedjelje.

Hajduk je zadržao treću poziciju, i sada ima 41 bod, tri više od Osijeka koji ima utakmicu manje. Istra je šesta momčad lige s 22 osvojena boda iz isto toiko utakmica.

OZNAKE: HNL, Hajduk, Istra