HLADNOKRVNO U-21: Bjelorusija – Hrvatska 0-4

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti napravili su veliki korak ka plasmanu na EURO 2019 pobijedivši u 1. kvalifikacijskoj skupini u Grodnom Bjelorusiju s 4-0.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Marin Jakoliš (16), Ivan Šunjić (44), Alen Halilović (46) i Josip Brekalo (65).

Izabranici Nenada Gračana došli su do važne pobjede u Bjelorusiji, te će u listopadu u Puli protiv Grčke tražiti pobjedu koja bi ih izravno odvela na EURO.

U 16. minuti napadač austrijske Admire Jakoliš je iskoristio dodavanje Nikole Vlašića i prizemnim udarcem iskosa svladao bjeloruskog vratara, a Vlašić je bio asistent i kod drugog gola kojeg je postigao igrač Dinama Šunjić preciznim udarcem izvan kaznenog prostora.  Tek što je počelo drugo poluvrijeme kapetan Halilović se sjurio s centra u solo-prodoru, a njegov šut s 20-tak metara je odsjeo u samo lijevom kutu bjeloruskih vrata. U 65. minuti Vlašić je ubilježio i treću asistenciju na utakmici, koju je u četvrti pogodak pretvorio napadač Wolsburga Josip Brekalo.

Hrvatsku 12. listopada čeka ogled protiv Grčke u Puli, a zadnju utakmicu igra 15. listopada u gostima kod San Marina.

6. SAN MARINO 0

Na EURO u Italiji i San Marinu plasirat će se pobjednici devet skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane ekipe kroz baraž tražiti plasman.