Hat-trick Pašalića u uvjerljivom slavlju Atalante nad Brescijom

epa08546472 Atalanta's Mario Pasalic with ball after the Italian Serie A soccer match Atalanta BC vs Brescia at the Gewiss Stadium in Bergamo, Italy, 14 July 2020.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

U prvom susretu 33. kola Serie A Atalanta je na domaćem terenu upisala uvjerljivu pobjedu nad Brescijom rezultatom 6:2 (4:1).

Junak pobjede bio je Mario Pašalić koji je upisao svoj prvi hat-trick u dresu talijanskog prvoligaša koji je nedavno iskoristio opciju otkupa njegovog ugovora od Chelsea.

Od hrvatskih igrača tri gola u jednoj utakmici Serie A ranije su upisali Alen Bokšić, Nikola Kalinić i Ivan Perišić.

Pašalić se u strijelce upisao u 2., 55. i 58. minuti, a za momčad koju vodi Gian Piero Gasperini golove su još postigli de Roon (25.), Malinovskyi (28.) i Zapata (30.) dok su za goste zgodici djela Torregrossa u 8. i Špaleka u 83. minuti.

Za prva dva gola hrvatskog reprezentativca asistent je bio Malinovskyi dok je za trećeg dodavanje zabilježio Colley.

25-godišnjak je tako došao do brojke od devet golova u aktualnoj sezoni Serie A, a tome je pridodao još pet asistencija. U Ligi prvaka je pak dodao još po dva pogotka i dodavanja.

U redovima Atalante čitav susret je odigrao i mladi hrvatski reprezentativac Boško Šutalo kojem je ovo bio četvrti nastup u dresu kluba čiji je član postao prošle zime nakon što je u transferu vrijednom pet milijuna eura došao iz Osijeka.

S 21. pobjedom u Serie A domaćini su se približili vodećem Juventusu na šest bodova zaostatka dok je Brescija ostala na pretposljednjem mjestu ljestvice s devet bodova zaostatka za zonom spasa u kojoj se nalazi Genoa.