Hat-trick Pašalića u pobjedi Atalante nad Venezijom

11.10.2021., stadion Gradski vrt, Osijek - Kvalifikacije za Svjetsko nogometno prvenstvo 2022. godine u Katru, skupina H, 8. kolo, Hrvatska - Slovacka. Mario Pasalic

Luka Stanzl

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić nastavlja s fantastičnim igrama u dresu talijanske Atalante. U pobjedi njegove momčadi nad Venezijom u 15. kolu Serie A upisao je hat-trick zahvaljujući kojim su izabranici Gian Piera Gasperinija slavili rezultatom 4:0 (2:0).

26-godišnji veznjak je do dva gola došao već u uvodnoj fazi susreta. U 7. i 12. minuti je mirno poentirao iz kaznenog prostora nakon što su asistencije upisali Iličić i Muriel. Za domaćine je potom u 57. minuti zabio i Koopmeiners prije nego što je Pašalić u 67. minuti nakon još jednog dodavanja Muriela zabio iz okreta s vrha peterca za konačni rezultat dvoboja.

Pašalić je tako došao do učinka od sedam golova i šest asistencija u aktualnoj sezoni Serie A što je najbolji učinak jednog veznog igrača kad se u obzirom uzmu lige petice. Osim u prvenstvu član Vatrenih je bio učinkovit i u Ligi prvaka gdje je dodao po još jedan pogodak i asistenciju.

Atalanta je ovom pobjedom zadržala četvrto mjesto na ljestvici s 31 osvojenim bodom što je četiri manje od vodećeg Napolija koji ima i odigranu jednu utakmicu manje.