Hajduk za kraj sezone pobijedio Šibenik

28.05.2023., Stadion Poljud, Split - Utakmica 36. kola Supersport HNL-a: Hajduk - Sibenik.
Zoran Kvrzic Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Miroslav Lelas / Pixsell

U reprizi finala kupa Hajduk je u 36. kolu SuperSport HNL-a na Poljudu slavio protiv Šibenika rezultatom 3:0 (0:0). Strijelci za Bile u drugom poluvremenu su bili Roko Brajković u 54., Jan Mlakar u 64. i Yassine Benrahou u 77. minuti.

Izabranici Ivana Leke su tako na najbolji mogući način okončali sezonu, a osim pobjede uspjeli su i osmu utakmicu u nizu sačuvati svoju mrežu netaknutom. Narančasti su se pak 19. porazom u sezoni po treći put u povijesti oprostili od najvišeg ranga natjecanja.

Dvoboj će ostati upamćen i kao oproštaj Danijela Subašića od profesionalne nogometne karijere. Na golu Hajduka proveo je 24. minute nakon čega je objesio kopačke i rukavice o klin.

Na isteku 2. minute Livaja je ubacio s lijeve strane za Brajkovića, a njegov udarac glavom s desetak metara iskosa uspio je blokirati Mesa.

U 14. minuti susreta Đorić je u kaznenom prostoru Šibenika gurnuo Livaju, no sudac Erceg je odmah odmahnuo rukom. Međutim javio se VAR koji ga je pozvao na pregled snimke te je na koncu utvrđeno da je u začetku akcije Benrahou napravio prekršaj na Soldi pa od jedanaesterca nije bilo ništa.

Brajković je u 19. minuti odlično proigrao Mlakara, no slovenski napadač je u izglednoj poziciji s desetak metara jako loše pucao.

Simbolično se u 24. minuti susreta, u znak sjećanja na Hrvoja Ćustića, od profesionalne karijere oprostio osvajač srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine Danijel Subašić.

Marko Livaja, Daniel Subasic Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Domaćin je u 34. minuti zatresao mrežu Šibenika preko Marka Livaje. Desetka Bilih je odigrala dupli pas s Mlakarom te je mirno sa šest metara poslala loptu kroz noge Đakovića. Međutim, gol nije priznat jer je VAR utvrdio zaleđe Melnjaka u začetku akcije.

28.05.2023., Stadion Poljud, Split – Utakmica 36. kola Supersport HNL-a: Hajduk – Sibenik. Photo: Miroslav Lelas/PIXSELL

Arai je u 51. minuti uposlio Kvržića koji je sa 17 metara pokušao nadmudriti Lučića, no vratar Hajduka nije se dao iznenaditi.

Domaćin je poveo u 54. minuti kada je Livaja proigrao Brajkovića, a on je u situaciji 1 na 1 poslao loptu pokraj Đakovića za svoj prvijenac u dresu Hajduka.

Dvije minute kasnije Benrahou je s desne strane ubacio za Livaju, no on s pet metara atraktivnim pokušajem nije uspio uputiti udarac. U 58. je pak Arai zamalo prevario svog vratara, no lopta je prošla kraj vratnice.

Gosti su uzvratili u istoj minuti kada je snažno sa 17 metara pucao Kvržić, ali pored gola. Nedugo potom isti igrač je zaprijetio i glavom, no od bloka Awaziema lopta odlazi pored stative.

Livaja je pucao u 63. minuti s ruba kaznenog prostora, a lopta od bloka odlazi u korner. Iz njega je ubacio Benrahou, a Mlakar je s vrha peterca glavom matirao Đakovića za svoj 11. gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 66. minuti Brajković je ubacio s desne strane, a udarac glavom Livaje s pet metara nije bio dovoljno dobar.

Nakon proigravanja Sigura Benrahou je u 73. minuti zaobišao Đakovića, a onda je s korner linije pokušao zatresti mrežu, no pogodio je gredu.

Benrahou se u strijelce ipak upisao u 77. kada mu je asistirao Krovinović, a on je s 15 metara iskosa lobom svladao Đakovića te je došao do četvrtog gola u sezoni.

Do konca susreta tempo igre je pao tako da više nismo vidjeli izglednu šansu.

Trideset i drugo izdanje Hrvatske nogometne lige će od 19:15 na Maksimiru zaključiti prvak Dinamo i Gorica.