Hajduk u završnici utakmice stigao do pobjede nad Istrom 1961

16.08.2020., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 01. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961. Kristian Traychev Dimitrov Photo: Milan Sabic/PIXSELL

Milan Sabic/PIXSELL

U prvom kolu 30. sezone HT Prve lige Hajduk je pred praznim tribinama Poljuda došao do pobjede nad Istrom 1961 rezultatom 2:0 (0:0). Strijelci za Bile bili su Kristian Dimitrov u 72. i Adam Gyurcso u 83. minuti utakmice.

Uoči početka dvoboja minutom šutnje odana je počast nedavno preminulom fizioterapeutu Hajduka Domeniku Sisgoereu dok je Torcida na ogradi sjeverne tribine izvijestila transparent “Grizi, Gazi, na branku pazi! Forza Bijeli!”

U 6. minuti s više od 20 metara udarac je uputio Dolček, no to je bio lagan zadatak za gostujućeg vratara Majkića.

Iduću priliku domaći su kreirali u 17. minuti kada je iz slobodnog udarca sa 18 metara pucao Gyurcso, a dobrom intervencijom se iskazao vratar Istre.

Istra je mogla zaprijetiti u 27. minuti nakon ubačaja iz kuta Blagojevića, ali Peaz u dobroj poziciji nije uspio zahvatiti loptu te uputiti udarac prema golu.

Pet minuta kasnije udarac je uputio Gržan, no njegov pokušaj je blokirao Čuić.

Hajduk je do najbolje prilike u prvom dijelu došao u 42. minuti kada je Gyurcso ubačajem u petercu pronašao Caktaša, a njegov udarac nogom brani Majkić. U nastavku akcije lopta se odbija do Jradija koji s desetak metara loše puca.

Igor Tudor je na poluvremenu utakmice odlučio napraviti dvije izmjene. Umjesto Jakoliša i Dolčeka na travnjak je poslao debitanta Todorovića i Brnića.

U trećoj minuti drugog poluvremena s 15 metara je preko gola pucao Caktaš.

U 57. minuti Gržan na asistenciju Guzine bježi obrani Hajduka, ali u situaciji 1 na 1 s Posavcom odlučio se na dribling te je na koncu s loptom izašao u gol aut.

Hajduk do pogotka dolazi u 72. minuti kada je Dimitrov u mrežu skrenuo loptu nakon što je udarac sa 17 metara uputio Caktaš. Provjerom putem VAR-a utvrđeno je bugarski stoper tom prilikom nije bio u zaleđu.

Zeleno-žuti su do izjednačenja mogli doći u 78. minuti kada je Gržan nakon pogreške Dimitrova povratnom loptom uposlio Guzinu čiji udarac sa vrha šesnaesterca od bloka odlazi u korner. Nakon ubačaja iz kuta iznad gola je pucao Paez.

Dvije minute potom nova prilika za goste nakon nove pogreške obrane Hajduka, ali Posavec je ispravio loše dodavanje tako što je prvi došao do lopte.

Bili su pitanje pobjednika riješili u 83. minuti kada je Todorović uposlio Gyurcsa, a on s osam metara od stative šalje loptu u mrežu Istre.

Gosti su do počasnog gola mogli doći u 4. minuti sudačke nadoknade kada je prekršaj na 17 metara izborio Bibić, ali loš udarac Regana pogađa živi zid.

Prvo kolo će od 20:05 u Maksimiru zaključiti Dinamo i Lokomotiva.