Hajduk u Splitu svladao Inter 3 – 2

Split, 4.05.2019 - Utakmica 32. kola Prve HNL Hajduk  - Inter. Na slici igrać Hajduka Jradi Bassel Zakaria.                                          foto. HINA/ Mario Strmotić/ ms

U dvoboju 32. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Inter s 3-2 (2-1).

Splitski sastav je protiv hrabrog Intera na kišnom Poljudu ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu u borbi za Europu.

Inter je poveo nakon velike pogreške braniča Hajduka Ukrajinca Oleksandra Svatoka koji je u 13. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu. Splićani su izjednačili također autogolom, u 33. minuti ubačaj Jradija je glavom u mrežu sproveo Karlo Muhar. Za potpuni preokret već u prvom dijelu pobrinuo se u 44. minuti Mijo Caktaš koji je glavom pogodio s desetak metara na ubačaj Tudora.

U 71. minuti Caktaš je postigao i drugi gol na utakmici nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Intera, kada je lopta sretno došla do kapetana Hajduka koji ne griješi s pet metara. Konačnih 3-2 postavio je Bugarin Borislav Conev u zadnjim sekundama dvoboja.

Hajduk je četvrti s 53 boda, koliko ima i trećeplasirani Osijek, dok je Inter ostao osmi s 28 bodova, šest više od pretposljednje Istre 1961.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Svatok (13ag), 1-1 Muhar (33ag), 2-1 Caktaš (44), 3-1 Caktaš (71), 3-2 Conev (90+3)

OZNAKE: Hajduk, inter