Hajduk slavio na Šubićevcu i smanjio zaostatak za Dinamom

01.04.2023., Sibenik - SuperSport hrvatska nogometna liga, 27. kolo, HNK Sibenik - HNK Hajduk. Marko Livaja, Arai Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic / Pixsell

Hajduk je pred 2.718 gledatelja na Šubićevcu u sklopu 27. dionice SuperSport HNL-a rezultatom 2:3 (0:1) slavio u dalmatinskom srazu kod Šibenika. Gosti su nakon nešto više od sat vremena igre imali tri pogotka prednosti da bi na koncu strepili za tri boda.

Bili su na koncu do treće prvenstvene pobjede u nizu došli golovima Marka Livaje, Jana Mlakara i Rokasa Pukštasa dok su za domaćina poentirali hajdukovac na posudbi u redovima Narančastih Ivan Dolček te Zoran Kvržić. Najbolji strijelac lige je uz gol upisao i dvije asistencije.

S nova tri boda izabranici Ivana Leke su iskoristili današnji kiks Dinama kod Gorice te su zaostatak za liderom prvenstva smanjili na sedam bodova razlike. Šibenik je pak upisao 11. poraz u sezoni, a posljednjoj Gorici bježi sedam bodova.

Hajduk je zaprijetio već u 2. minuti kada je Benrahou iz kornera pronašao Pukštasa, a njegov udarac glavom s vrha peterca odlazi malo iznad grede.

Tri minute kasnije je s dvadesetak metara snažno pucao Krovinović, a Rogić je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov gornji desni kut.

Šibenik je u 11. minuti zaprijetio preko Đire koji je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali nije bio precizan.

Mlakar je u 23. minuti dobro probio po lijevoj strani nakon čega je povratnim dodavanjem asistirao za Livaju, no njegov prizemni udarac sa šest metara brani golman Narančastih.

Iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti je u 28. minuti šutirao Benrahou, a Rogić je bio spreman na njegov pokušaj koji je išao u njegov donji lijevi kut.

U 35. minuti novi pokušaj Šibenika. Sa 17 metara je prizemni udarac uputio Dolček, a Lučić je bio siguran. Dobra prilika za domaćina je uslijedila i u 43. minuti kada je Čanađija s lijeve strane uputio ubačaj u peterac, no Dolček na vrhu peterca nije uspio doći do lopte.

Posljednja minuta prvog dijela donijela je pogodak u mreži Šibenika. Benrahou je odlično petom proigrao Livaju koji se othrvao Periću te je uz dozu sreće zaobišao Rogića nakon čega je loptu poslao u gol za svoj već 18. zgoditak u aktualnoj sezoni.

Sudačka nadoknada prvog dijela bila je rezervirana za novi pokušaj Dolčeka sa 17 metara koji od bloka odlazi pokraj gola, a nakon ubačaja iz kornera Vušković je poslao loptu malo iznad vlastitog gola.

Mikanović je u 48. minuti pao u kaznenom prostoru Šibenika nakon duela s Araijem, no sudac Pajač nije smatrao da tu ima elemenata da pokaže na bijelu točku.

Hajduk je vodstvo povećao u 53. minuti kada je Livaja ubacio s desne strane, a Mlakar se ubacio iz drugog plana te je s četiri metra matirao Rogića. Slovenskom napadaču to je bio šesti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Novi pogodak u mreži Narančastih uslijedio je u 59. minuti kada je Benrahou ukrao loptu Čanađiji nakon čega je uposlio Livaju, a on je asistirao za Pukštasa koji je u situaciji 1 na 1 s Rogićem snažno zakucao loptu u bliži kut za svoj četvrti gol u aktualnoj HNL sezoni.

Do pogotka u 64. minuti dolazi i Šibenik. Arai je asistirao za Dolčeka koji se okrenuo pored Fossatija nakon čega je desnom nogom snažnim udarcem sa 16 metara pogodio same rašlje Lučićeva gola. Igraču Hajduka na posudbi na Šubićevcu to je bio peti zgoditak u aktualnoj sezoni.

U završnom dijelu utakmice terenska inicijativa je pripala domaćinu što su iskorstili u 90. minuti kada je Dolček dodao loptu do Kvržića koji je preciznim udarcem sa 17 metara pogodio donji desni kut Lučićeva gola.

Mesa je u 95. minuti pao u kaznenom prostor Hajduka nakon duela s Lovrencsicsom, no sudac Pajač nije smatrao da treba pokazati na bijelu točku.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Osijek dok će od 18 sati Lokomotiva u Kranjčevićevoj dočekati Varaždin.