Hajduk sezonu okončao pobjedom, Futacs s dva gola na korak od titule najboljeg strijelca

Split, 14.04.2017. Utakmica 28. kola Prve HNL Hajduk - Cibalia na stadionu u Poljudu.
foto HINA/ Milan ŠABIÆ/ ua

Nogometaši Hajduka sezonu su završili u pobjedničkom tonu – u posljednjem kolu HNL-a u Koprivnici su protiv Slaven Belupa slavili sa 2:1. Oba pogotka za Hajduk postigao je mađarski napadač Marko Futacs, koji je sada na ljestvici najbolkjih strijelaca HNL-a ‘pobjegao’ Andrijaševiću i Hodžiću na +3.

Svoj prvi pogodak Futacs je dao u osmoj minuti susreta, a na 2:0 postavio je u 25. minuti sa bijele točke, nakon prekršaja nad Ercegom u šesnaestercu Belupa. Sleven je u drugom dijelu bio bolji i uspio smanjiti preko Međimureca u 76. minuti, ali više od toga nije išlo.

Futacs, koji je u Hajduk stigao u srpnju prošle godine, ove je sezone postigao 18 golova, a samno u mjesecu svibnju sedam golova. 27-godišnji Mađar u posljednje dvije utakmice protivnicima je ‘utrpao’ šest komada. Sada ispred Andrijaševića i Hodžića (koji obojica igraju sutra na Maksimiru) ima tri gola prednosti, a hajduk bi nakon mnogo godina ponovno mogao dobiti najboljeg strijelca lige.

Splićani sezonu završavaju na trećem mjestu s 69 bodova, uz 70 postignutih i 31 primljeni pogodak. Slaven je trenutno šesti sa 38 bodova, dva boda više od Istre, koja još mora odigrati svoju utakmicu 36. kola.