Hajduk rutinskom pobjedom započeo obranu naslova u kupu

12.10.2022., Rasinja - 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa: NK Tehnicar - HNK Hajduk.  Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

Hajduk je kao branitelj naslova pobjednika SuperSport Hrvatskog kupa uspješno otvorio novu sezonu. Na gostovanju kod Tehničara iz Cvetkovca, člana 4. NL Bjelovar-Koprivnica-Virovitica, izabranici Mislava Karoglana rutinski su slavili rezultatom 1:5 (0:3) čime su izborili plasman u osminu finala gdje ih 9. studenog čega bolji iz dvoboja Mladosti iz Ždralova i Oriolika iz Oriovca.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u uvodnoj fazi natjecanja. Mrežu domaćih je u 7. minuti nakon ubačaja Atanasova iz kornera autogolom načeo Vukonić, a potom se u 23. i 25. minuti nakon asistencija Kalika i Melnjaka u strijelce upisao Mlakar. Bili su od 34. minuti imali igrača manje nakon što je izravni crveni karton dobio Dimitrov jer je kao posljednji igrač u obrani srušio Bačija.

Novi gol u nastavku vidjeli smo u 60. minuti kada je Malogorskog poslije ubačaja Lovrencsicsa glavom svladao Vuković, a četiri minute kasnije nakon solo akcije loptu je pored njega poslao i Šarić.

12.10.2022., Rasinja – 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa: NK Tehnicar – HNK Hajduk. Valentino Belovari Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Tehničar je do počasnog zgoditka došao u 69. minuti nakon što je Hudak realizirao kazneni udarac. Prethodno je sudac Čuljak neshvatljivo pokazao na bijelu točku nakon duela Atanasova i Draguljića.

Zanimljivost iz dvoboja je i povratak Samuela Eduoka na travnjak. Nigerijski ofenzivac je priliku dobio posljednjih dvadesetak minuta čime je upisao prvi nastup nakon rujna prošle godine. U međuvremenu se oporavljao od operacije koljena.

Na današnjem susretu od aktivnog igranja nogometa oprostio se i igrač odnosno trener domaćih Krunoslav Lovrek koji je nekad nosio i dres Hajduka, a bio je dio generacije NK Zagreba koja se okitila naslovom prvaka Hrvatske. 43-godišnji napadač je igru napustio u 19. minuti susreta te je tom prigodom dobio darove.

Osim Hajduka plasman u osminu finala je ranije ostvarilo i Nedelišće jer je njihov protivnik u 1. kolu Inter-Zaprešić bankrotirao nesporedno prije početka sezone te Dinamo koji je s 0:4 svladao NK Borinci Jarmina. Ostali dvoboji na rasporedu su 18. i 19. listopada.