Hajduk preuzeo prvo mjesto

Hajduk je pobjedom protiv Lokomotive preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici uoči derbija Rijeka – Dinamo, koji se igra u nedjelju.

Hajduk je u subotu na Poljudu pobijedio Lokomotivu sa 2-1 (1-0). Splićani su poveli u 29. minuti golom Tina Svena Sušića, da bi Franko Andrijašević u  54. pogodio za izjednačenje. Pobjedu Hajduku donio je Fran Tudor u 65. minuti.

Posljednji puta Hjaduk je bio ispred Dinama prije dvije godine, 27. listopada 2013. A prošle sezone nakon 14 kola Dinamo je imao 16 bodova prednosti u odnosu na Hajduk
Inter iz Zaprešića na svom je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3-0 (1-0). Domaći su poveli već u 6. minuti preko makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog.  Odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali gostujućeg vratara Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Tomislav Mazalović.

Petak –
Osijek – Slaven Belupo   0-0

Subota –
Inter – Istra 1961   3-0 (Nestorovski 6, 54, Mazalović 62)
Hajduk – Lokomotiva  2-1 (Tino Sven Sušić 29, Fran Tudor 65/ Franko Andrijašević 54)