Hajduk nastavio pobjednički niz u UEFA Ligi mladih

Robert Matić / hajduk.hr

Juniori Hajduka nastavili su s pobjedama u UEFA Ligi mladih. Nakon što su s dva trijumfa eliminirali sjevernomakedonsku Škendiju danas su na Poljudu u prvom susretu 2. kola puta prvaka svladali bjeloruskog prvaka Minska.

Izabranici Marijana Budimira su po kišom natopljenom terenu slavili rezultatom 3:0 (2:0). Strijelci za Bile bili su Šimun Hrgović i Filip Čuić koji je dva puta zatresao mrežu suparnika, a u dosadašnjem tijeku natjecanja zabio je već pet pogodaka.

Hajduk je u vodstvo došao u 31. minuti kada je Brkljača nakon akcije po desnoj strani idealno poslužio Hrgovića, a on je s vrha peterca matirao Droneviča. Netom prije odlaska na odmor domaćini su povećali prednosti. Nakon odličnog presinga kojim su oduzeli posjed lopta dolazi do Hrgovića, a on je ubacio na pet metara odakle je Čuić glavom poslao loptu u gol Minska.

Konačan rezultat postavljen je u 60. minuti. Prvo je Hrgović udarcem iz daljine zatresao gredu, a u nastavku akcije lopta dolazi do Krole koji ju je proslijedio do Brkljače, desetka Bilih je potom gađao suprotni gornji kut, a na putu prema golu Čuić ju je okrznuo glavom prevarivši vratara gostiju.

Uzvratni susret ove dvije momčadi na rasporedu je 24. studenog u Minsku. Prolaskom bjeloruskog prvaka Bili bi izborili plasman u play-off koji se igra 8./9. veljače 2022. godine i u kojem bi za suparnika imali jednu od osam drugoplasiranih momčadi iz grupne faze natjecanja. Pobjednici play-offa uz osam pobjednika skupina daju sudionike osmine finala UEFA Lige mladih.