Hajduk na pogon Livaje slavio protiv Lokomotive

03.04.2021., stadion u kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk. Marko Livaja.

Slavko Midzor/PIXSELL

Hajduk je u 27. kolu HT Prve lige na gostovanju u Kranjčevićevoj zahvaljujući Marku Livaji, koji je bio strijelac i asistent, slavio protiv Lokomotive rezultatom 0:2 (0:1). Uz Livaju se u strijelce upisao i Umut Nayir, a Bili su se s ovom pobjedom bodovno izjednačili s Rijekom na četvrtom mjestu ljestvice dok je momčad s Kajzerice ostala na začelju prvenstvene karavane.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo u 12. minuti kada je Papadopoulos nakon ubačaja Marina glavom pucao poviš gola.

Hajduk je uzvratio pogotkom tri minute kasnije. Fossati je dugačkim dodavanjem na rubu kaznenog prostora pronašao Livaju koji se pored Salihua glavom izborio za loptu, a potom je s desetak metara iskosa pucao iz okreta poluvolejem te je pored nemoćnog Hendije poslao loptu uz suprotnu stativu. Bio je to njegov prvi zgoditak u Prvoj HNL.

Do konca prvog poluvremena nije momčad nije kreirala značajniju šansu tako da se na odmor otišlo s minimalnom prednosti za goste.

Već u drugoj minuti nastavka Lokomotiva je tražila kazneni udarac nakon što je Cipetić pao poslije duela s Mujakićem, no sudac Bebek je smatrao da se radi o simuliranju da je beka domaćih kaznio sa žutim kartonom. VAR Bebeka nije pozvao ne pregled video snimke.

Samo minutu kasnije Livaja je na drugoj strani ubačajem pronašao Umuta koji iz peterca glavom šalje loptu u mrežu Lokomotive.

Spornu situaciju smo vidjeli i u 50. minuti kada Livaja u kaznenom prostoru pada nakon duela s Hendijom, ali i ovaj put je Bebek smatrao da se radi o simuliranju te je napadaču Bilih pokazao žuti karton. VAR ni ovaj put nije reagirao.

Gosti su do novog gola mogli doći u 62. minuti kada je Umut poslao loptu iza Hendije, no u posljednji trenutak se ukazao Salihu koji je ispred gol linije spriječio loptu da prođe iza crte.

Do konca susreta Hajduk je rutinski sačuvao stečenu prednost te je tako došao do sedme gostujuće pobjede u sezoni. Trener Paolo Tramezzani može biti zadovoljan i činjenicom da je njegova momčad ponovno sačuvala svoju mrežu netaknutom. Hajduk je tako u posljednjih šest nastupa u HT Prvoj ligi primio samo jedan zgoditak.

Kolo se nastavlja od 15 sati kada će na Aldo Drosini u Puli snage odmjeriti Istra 1961 i Osijek.