Hajduk i Rudeš izborili plasman u četvrtfinale kupa

08.11.2022., SC Rudes, Zagreb - SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Rudes - NK Istra 1961.   Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

Nakon Slaven Belupa koji je prošlog tjedna svladao Nedelišće plasman među osam najboljih momčadi SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa izborili su i Hajduk te iznenađujuće Rudeš.

Branitelj naslova je u Bjelovaru bio bolji od Mladosti iz Ždralova rezultatom 0:2 (0:2) dok je vodeća momčad drugog ranga natjecanja odnosno SuperSport Prve nogometne lige u Zagrebu bila bolja od Istre 1961 s 2:1 (2:0).

08.11.2022., gradski stadion, Bjelovar – SuperSport Hrvatski nogometni kup, osmina finala, NK Mladost Zdralovi – HNK Hajduk. Rene Ljuboja,Stipe Biuk

Bili su do pobjede došli pogocima u prvom dijelu susreta. Prvo je mrežu domaćih u 33. minuti s druge stative udarcem glavom nakon prodora i asistencije Livaje zatresao Mlakar da bi konačan rezultat pet minute kasnije preciznim udarcem s dvadesetak metara iskosa te uz pomoć stative postavio Melnjak. Njemu je pak dodao Krovinović.

Mladost, koja je član jedinstvenog trećeg ranga natjecanja odnosno SuperSport Druge nogometne lige, je najbliže zgoditku bila u 58. minuti kada je kazneni udarac propustio realizirati iskusni Baraban kojem je pokušaj obranio Sentić. Prethodno je sudac Čulina pokazao na bijelu točku nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Awaziema.

Rudeš je do prolaska u četvrtfinale stigao pogocima u prvom dijelu susreta. Za momčad koju vodi Davor Mladina u strijelce su se upisali Gudelj u 10. te Latković u 19. minuti. Zeleno-žuti su u drugom poluvremenu uspjeli smanjiti zaostatak u 76. minuti preko Mlinara, no više od toga im nije uspjelo. Domaćini su dvoboj završili s deset igrača nakon što je u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton dobio Latković.