GORKA CEDEVITA Hrvatski prvak neplanirano pokleknuo kod kuće protiv Igokee

U 3. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova protiv Igokee sa 84:79 doživjela svoj prvi poraz u sezoni. Utakmica je cijelo vrijeme bila neizvjesna. Cedevita je poslije serije 8-0 u 36. minuti imala vodstvo 74:69, no Zagrepčani su naposljetku ipak pali u neizvjesnoj završnici.

Cedeviti je puno naštetilo i što je Cherry zbog nepromišljenog poteza isključen u 24. minuti, a on je bio jedini zdravi playmaker Zagrepčana. Ukić je stoga dobio veliku minutažu, no još uvijek nije u punoj formi.

U dresu domaćina Demetris Nichols upisao je 18 poena, pet skokova i tri asistencije, Kevin Murphy je ubacio 13 poena, a Andrija Stipanović je ubilježio 12 poena i četiri asistencije.

Gosti su imali dvocifrenih čak petoricu igrača, a s 22 poena predvodio ih je Dorell Wright.

Jure Zdovc, trener Cedevite: “Čestitam Igokei i njihovom treneru na zasluženoj pobjedi. Jako sam se plašio te utakmice jer znam da su došli opušteni. Oni igraju samo ovu ligu, no to nema veze i nema opravdanja. Opet smo slabo počeli. To nije prvi put. Dosad smo dobivali utakmice pa zbog sreće nisam htio mijenjati petorku, a to je očigledno bila greška jer su nas kaznili tamo gdje smo u biti i pretpostavljali. Ušli smo u ovu utakmicu ispod svakog kriterija i mislim da je to na kraju odlučilo. Trudili smo se, no izgubili smo energiju, a ostali smo i bez glavnog playa (Cherry isključen; op.a.). Roko nije trenirao, tako da mu ne zamjeram ništa i na kraju nas je koštao umor. Čim smo izvadili Roka van kod pet razlike pali smo u organizaciji. Odigrali smo malo naivno u nekim trenucima i mogli smo malo pametnije odigrati, malo više čitati neke situacije i tu nam još puno nedostaje u prepoznavanju situacija gdje i kad što odigrati i gdje kazniti protivnika.”

Roko Ukić, igrač Cedevite: “Čestitke igokei. Bili su danas bolja ekipa. Mislim da smo jako loše ušli u utakmicu. Dopustili smo im previše napadačkih skokova i razigrali smo im par igrača. Očigledno se još moramo naviknuti na ovaj ritam igranja svaka dva dana. Nismo spremni došli na utakmicu i to pod hitno moramo promijeniti, prije svega mi igrači, i puno spremnije ući u utakmicu mentalno i fizički. Spletom okolnosti sam dobio veliku minutažu, no ja fizički nakon 15 dana pauze nisam spreman kvalitetno odigrat 22 minute. Pokušao sam odigrati maksimalno. Jučer sam napravio jedan trening, no ta priča je danas nebitna. Promašili smo dva zicera i kad uđeš u nadigravanje s ekipom na koš ovamo, koš tamo utakmica može otići na jednu i drugu stranu.”

Dragan Bajić, trener Igokee: “Iako nismo imali vremena da se osvježimo i spremimo za ovaj meč, mogu reći da su moji igrači ispoštovali dogovore koje smo imali prije utakmice. Znali smo gdje je Cedevita najjača, pogotovo ta trojica američkih igrača koji su dosad igrali jako dobro. Naravno, tu je i unutrašnja igra sa Stipanovićem. No, dobro smo odgovorili. Imali smo dosta lakih poena, a primili smo svega 10 poena iz kontranapada. Na kraju mislim da smo zasluženo pobijedili. Trebamo i Wrighta još uvesti u sistem jer kroz ovu utakmicu vidjelo se da čovjek nije još uvijek u sistemu.”

Đorđe Milošević, igrač Igokee: “Mislim da smo zasluženo dobili utakmicu. Dogavarali smo se da, ako ponovimo energiju i borbenost iz prošle utakmice, da možemo dobiti. Čestitam Cedeviti na fer i korektnoj borbi, a sada se okrećemo utakmici s MZT-om. Cedevita i nema neke slabosti. To je skup dobrih igrača. Došli smo ovdje da se potučemo, to smo i uradili i dobili smo utakmicu.”