Gorica zahvaljujući Fruku odnijela puni plijen sa Šubićevca

Jaime Saldarriaga / HNK Šibenik

U prvoj utakmici 11. kola HT Prve lige Gorica je na Šubićevcu bila bolja od Šibenika rezultatom 1:2 (0:2). Dvostruki strijelac za goste bio je mladi Toni Fruk, a za domaćine je pogodio Mario Ćurić. Posebno efektan je bio prvi pogodak na susretu kada je Fruk odlično pogodio rašlje s ruba kaznenog prostora.

Izabranici Krunoslava Rendulića su tako upisali drugu ovosezonsku pobjedu nad Šibenikom, a s današnja tri boda su prekinuli i negativni niz od tri utakmice bez pobjede. Mario Rosas je pak sa svojom momčadi upao u krizu obzirom da je zabilježio drugi vezani domaći poraz.

Već u drugoj minuti susreta Šibenik je propustio veliku priliku da dođe u vodstvo. Marin je idealno uposlio Sahitija koji se ubacio iz drugog plana, ali u situaciji 1 na 1 s Banićem kao pobjednik duela izlazi vratar Gorice.

U 4. minuti susreta Mitrović pada u kaznenom prostoru domaćih nakon dvoboja s Minom, međutim sudac Pejin nije smatrao da se radi o prekršaju.

Narančasti ponovno prijete u 6. minuti kada je Marin Jakoliš sa 16 metara iskosa prizemnim udarcem gađao suprotni kut, no lopta od bloka odlazi u korner.

Gorica je uzvratila u 11. minuti kada je Kalik uposlio Savića koji je pucao s desetak metara iskosa, ali prilikom udarca se poskliznuo tako da nije bilo opasnosti po gol Rogića.

Marin je u 13. minuti izborio slobodan udarac na 17 metara od gola Gorice. Upravo on je bio i izvođač, ali je loptu poslao preko živog zida i preko vratiju gostiju.

Gorica u vodstvo dolazi u 15. minuti novim odličnim golom Tonija Fruka koji je bio strijelac i u prošlom kolu protiv Rijeke. Ovaj put je poslije dodavanja Sarića snažno pucao ljevicom s ruba kaznenog prostora te je loptu poslao u bliže rašlje.

Šibenik je mogao izjednačiti već u 16. minuti kada je Jakoliš nakon solo prodora povratnim dodavanjem uposlio Delića, no njegov udarac iz prve ne pogađa okvir gola. Jakoliš je u prodoru i u 21. minuti, ali ovaj put na povratnoj lopti najbrži je Sarić koji je uspio otkloniti opasnost.

Novu priliku čekali smo do 40. minute kada je Fruk spustio loptu za Kalika, a njegov udarac s dvadesetak metara iz prve prolazi pokraj stative.

Samo minutu kasnije Gorica je povećala prednosti novim golom Tonija Fruka. Gosti su preko Kalika brzo izveli slobodni udarac, Fruk je s desetak metara pucao, a lopta se odbija od Perića i vara Rogića.

U 43. minuti nova šansa za goste. Pucali su Matar i Fruk čije udarca golman Šibenika uspijeva obraniti.

Posljednja minuta prvog dijela donijela je novi slobodni udarac za Šibenik s dvadesetak metara. Ovaj put je odgvornosti preuzeo Antonio Jakoliš, a lopta je samo stigla do živog zida.

Drugo poluvrijeme prilikom su otvorili Narančasti. Antonio Jakoliš je u 50. minuti ubačajem s desne strane pronašao Bačelić-Grgića, a njegov udarac glavom s vrha peterca prolazi malo iznad prečke.

Minutu kasnije u kaznenom prostoru Gorice nakon duela s Musom pada Jakoliš, a sudac Pejin ni ovaj put nije vidio prekršaj.

U 52. minuti Marin je u priliku izbacio Delića, no on još jednom loše puca tako da Banić lako brani njegov pokušaj.

Četiri minute kasnije ponovno je s desne strane ubacio Antonio Jakoliš, a ovaj put s vrha peterca loptu malo iznad grede šalje Marin.

Kalik je u 64. minuti uputio loptu za Mitrovića koji pada nakon duela s Minom. Sudac Pejin i ovaj put nije smatrao potrebnim pokazati na bijelu točku.

Šibenik je smanjio zaostatak u 66. minuti preko Marija Ćurića. On se odlučio za udarac sa skoro 30 metara, a lopta na putu prema golu pogađa Krizmanića i vara Banića.

U 83. minuti Marin je ubacio iz slobodnog udarca, a Bačelić-Grgić s desetak metara nije uspio dobro zahvatiti loptu i uputiti opasniji udarac prema golu Gorice.

Domaćini su dvije minute kasnije ponovno tražili kazneni udarac nakon što je u šesnaestercu pao Batarelo poslije kontakta s Jovičićem, a suci tu nisu vidjeli elemenata za pokazati na bijelu točku.

Marin je blizu izjednačenja bio u 90. minuti kada je iz prve pucao s 15 metara nakon što mu se odbila lopta, no i ovaj put je loptu poslao malo iznad prečke.

Dvije minute kasnije odlično je s dvadesetak metara pucao i Čurić, a Banić kranjim naporom odbija loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta u prilici se našao Torres koji sa šest metara glavom loptu šalje poviš gola.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja s lijeve strane i loše reakcije vratara Banića loptu u gol nije uspio proslijediti Marin. Bila je to posljednja šansa na susretu da domaćini dođu do boda.

Jedanaesto kolo se nastavlja sutra kada će prvo od 17 sati u Kranjčevićevoj snage odmjeriti Lokomotiva i Slaven Belupo dok od 19:05 na Aldo Drosini počinje regionalni derbi Istre 1961 i Rijeke.