Gorica u nevjerojatnoj utakmici pobijedila Istru 1961

10.03.2023., Velika Gorica -  25. kolo HNL-a izmedju HNK Gorice i NK Istre 1961 na Gradskom stadionu Velika Gorica.  Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban / Pixsell

Na dramatičan način Gorica je došla do treće ovosezonske pobjede. Domaćini su u prvoj utakmici 25. kola SuperSport HNL-a bili bolji od Istre 1961 rezultatom 5:4 (1:2) iako su do 79. minute imali dva gola zaostatka. Međutim tad su u samo četiri minute postigli tri gola te su došli do prednosti. No to nije bio kraj uzbuđenjima jer je u 94. minuti Istra izjednačila da bi samo minutu kasnije Gorica došla do pobjede.

Strijelci za tri boda Gorice su naposljetku bili Bralić, Pršir, Fućak, Suk i Mitrović dok su za Zeleno-žute osim dvostrukog strijelca Bakrara pogodili i Caseres te Matheus.

Momčad Željka Sopića se s ovim trijumfom, uz odigranu utakmicu više, pretposljednjem Šibeniku približila na samo četiri boda zaostatka te je znatno oživjela svoje šanse da zadrži prvoligaški status. Istra je pak upisala drugi poraz u nizu i deveti ove sezone kojim je ostala na šestom mjestu ljestvice.

Bolji ulazak u utakmicu gosti su okrunili u 13. minuti kada su došli u vodstvo. Nakon odlične akcije Caseres je dubinskim proigravanjem asistirao za Bakrara koji je pravovremeno utrčao u prostor te je udarcem u bliži kut matirao Radoševića. U23 alžirskom reprezentativcu to je bio četvrti pogodak u aktualnoj sezoni.

Gorica do izjednačenja stiže u 30. minuti kada je Pršir ubacio iz slobodnog udarca, a Bralić je s desetak metara udarcem ramenom prebacio golmana Majkića za svoj drugi gol u dresu velikogoričkog prvoligaša.

Šest minuta kasnije mreža Zeleno-žutih se ponovno trese i to nakon što je ubačaj Mrzljaka do Mitrovića proslijedio Matavž, no pogodak zbog zaleđa nije bio priznat.

Istra 1961 ponovno vodi od 42. minute novim golom Monsefa Bakrara, sad već petim u sezoni. Nakon proigravanja Caseresa s desetak metara iskosa je šutirao Vuk, a lopta se od bloka odbija ravno do Bakrara čiji prvi udarac s vrha peterca završava na staviti, no iz ponovljene prilike je poslao loptu iza leđa golmana Gorice.

U četvrtoj minuti prvog dijela Mitrović je proslijedio loptu do Fućka čiji je pokušaj s desetak metara u posljednji trenutak blokirao Hujber. Minutu kasnije nakon duplog pasa s Mrzljakom sa 16 metara je pucao Mitrović, ali se u ključnom trenutku poskliznuo tako da je lopta otišla visoko iznad gola.

Pršir je u 53. minuti iz kornera pronašao Jurića, a njegov udarac glavom s osam metara odlično na gol liniji brani Majkić.

Gosti su prednost povećali u 55. minuti kada je odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora dočekao Caseres te je snažnim udarcem pogodio donji lijevi kut Radoševićeva gola za svoj drugi zgoditak u aktualnoj sezoni.

Dvije minute kasnije Gorica je zaprijetila nakon lošeg povratnog dodavanja Kadušića, ali do lopte prije Majstorovića ipak dolazi Majkić.

Ružnu scenu vidjeli smo u 62. minuti kad se Jurić prilikom doskoka nakon duela s Duvnjakom ružno oslonio na ruku što je dovelo do njenog loma i hitne intervencije liječničke ekipe koja ga je odvezla u obližnju bolnicu. Napadaču Gorice ostaje poželjeti što brži i uspješniji oporavak.

Kombinacija Pršira i Bralića ponovno je bila aktivna prilikom slobodnog udarca iz 75. minuti, ali ovaj put Majkić je upisao laku obranu.

Golman Istre je napravio veliku pogrešku minutu kasnije kada si je dao predug for nakon čega je klizećim startom srušio Fućka. U nastavku akcije lopta dolazi do Majstorovića koji je iz idealne situacije pucao pored stative. Međutim potom se aktivirao VAR, a sudac Lovrić je nakon pregleda snimke pokazao na bijelu točku u korist domaćina. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Pršir te je loptu poslao u jednu, a Majkića u drugu stranu za svoj prvi gol u aktualnoj sezoni.

Izjednačenje smo vidjeli u 82. minuti kada je ubačaj Vojtka s druge stative na vrh peterca vratio Vojtko, a od tamo je loptu u mrežu proslijedio Fućak. Njemu je to bio drugi gol u aktualnoj sezoni.

Samo minutu kasnije Gorica dolazi do potpunog preokreta. Majstorović je s desne strane ubacio na prvu stativu, a Suk je trbuhom proslijedio loptu iza Majkića za svoj ovosezonski prvijenac.

Mitrović je u 88. minuti tražio kazneni udarac nakon duela s Duvnjakom, no sudac Lovrić je smatrao da je veznjak Istre čisto došao do lopte.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Istra prvijencem Matheusa dolazi do izjednačenja. Ofenzivac iz Venezuele se na desnoj strani napada lako riješio Tomečaka, a onda je pored Suka s desetak metara iskosa preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotnu malu mrežicu.

Tek što se krenulo s centra Gorica dolazi do gola vrijednog tri boda. Majstorović je s desne strane odlično ubacio, a omaleni Mitrović je glavom zatresao mrežu Istre.

Kolo se nastavlja sutra kada je od 16 sati na rasporedu duel Lokomotive i Slaven Belupa dok u 18:10 započinje sraz Šibenika i Dinama.