Gorica svladala ‘žilavi’ Šibenik, Mudrinski ponovno strijelac

28.08.2020.,Velika Gorica, Gradski stadion - 3. kolo Hrvatski telekom Prve HNL, Gorica - Sibenik

Josip Regovic/PIXSELL

U prvoj utakmici programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je rezultatom 3-2 (1-0) svladala Šibenik u Velikoj Gorici i tako zadržala stopostotni učinak na otvaranju sezone.

Domaće je u vodstvo svojim petim pogotkom ove sezone već u 3. minuti doveo Ognjen Mudrinski, a Kristijan Lovrić (65.) i Hrvoje Babec (74.) povećali su prednost na (pokazat će se) nedostižna tri pogotka razlike. Uporni Šibenik, koji je pri kraju prvog poluvremena propustio realizirati kazneni udarac te imao još nekoliko dobrih situacija, do kraja postiže dva pogotka preko Nikole Raka u 87. i Silvija Anočića u 94. minuti.

Gorica je do rezultatske prednosti stigla poslije prvog kraćeg pritiska. Nakon izborenog udarca iz kuta koji je u 3. minuti izveo Čabraja, na prvoj je vratnici najviši Mudrinski te pored zakašnjele reakcije Anočića s peterca lijepim trzajem glavom šalje loptu u suprotni kut za 1-0 svoje momčadi. 28-godišnji Srbin tako je nastavio s fantastičnom formom na otvaranju sezone te mu je ovo već peti pogodak u tri odigrana kola, učinak kojim je već nadmašio prošlosezonski od 4 gola u 12 nastupa.

Uslijedio je period u kojem je Šibenik imao malo izraženiju dominaciju u posjedu, no iz istoga su jedine prijetnje Kahlini bili slabašni dalekometni pokušaji Bulata i Ampema.

Gorica je uskoro kreirala pritisak iz kojeg su uspjeli izboriti četiri uzastopna ubačaja iz kuta, no nisu uspjeli zaprijetiti Labroviću. U 24. minuti Lovrić je iz slobodnog udarca lijevo iskosa sa osamnaest metara poslao loptu u bliži kut i vanjski dio mreže.

U 37. minuti domaći traže kazneni udarac zbog skok duela Pandže i Krizmanića nakon ubačaja Čabraje iz prekida. Sudac Ivan Vučković i VAR kolege odlučili su da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Negdje oko 40. minute Šibenik je u potpunosti dominirao događanjima na travnjaku, te na sve načine pokušavao stići do izjednačenja. Najopasniji pokušaj u dotadašnjem dijelu susreta gosti su imali u 42. minuti kada se Anočić s preko dvadeset metara uz samu aut liniju odlučio na udarac pod gredu, Kahlina iznenađen, ali spreman te uspješno odbija u korner.

Pred kraj poluvremena uslijedila su velika uzbuđenja pred vratima Gorice. Rak je u 44. ubacio s desne strane napada, Čabraja pokušava sakriti ruku u koju ga lopta ipak pogađa, te Vučković pokazuje na bijelu točku za Šibenik. Izvođač najstrože kazne je 18-godišnji kapetan Marko Bulat, no njegov dobar prizemni udarac Kahlina brani i odbija, na odbijenoj lopti prvi je Ampem, ali njegov udarac sa šest metara fantastičnom reakcijom s crte odbija Doka i čuva mrežu svoje momčadi netaknutom!

Nastavio se pritisak Šibenika do posljednjeg sudačkog zvižduka, Ćurić u drugoj minuti sudačke nadoknade snažno i kvalitetno poteže s dvadesetak metara, Kahlina brani i odbija u korner nakon kojeg Ampem pokušava, ali šalje loptu pored vratnice.

Gorica je tako uz dosta sreće na odmor otišla na odmor s rezultatskom prednosti, dok je Šibenik – s obzirom na nevjerojatno dominantnu završnicu (u kojoj su i uputili većinu od čak sedam udarac u okvir) i neiskorišteni kazneni udarac – imao za čim žaliti.

U nastavak se ušlo s promjenom u redovima domaćih, Valdas Dambrauskas je zbog ozljede bio primoran u svlačionici ostaviti Ognjena Mudrinskog, a u situaciji u kojoj u kadru prve momčadi (nakon odlaska Cherifa Ndiayea) nema zdravog napadača u igru je ušao Matija Dvorneković, a na poziciju najisturenijeg igrača otišao je Kristijan Lovrić.

U potpunosti je Gorica dominirala na otvaranju nastavka, a prvu veliku priliku za pogodak domaći su imali u 52. kada je nakon još jednog kvalitetnog ubačaja Čabraje iz kuta u skoku najviši bio Steenvoorden koji glavom ipak šalje loptu malo, malo pored suprotne vratnice.

Šibenik se u nastavku prvi put ‘ukazao’ u 58. minuti kada je ubačaj protivnika s desne strane napada nes(p)retnom rekacijom zamalo u vlastitu mrežu pospremio Krizmanić. Bio bi to jedan od spektakularniji autogolova u HNL-u da lopta nije otišla tik uz vratnicu i u vanjski dio mreže.

U 60. ponovno prijeti Gorica. Čanađija s ruba šesnaesterca upućuje udarac, Bilić blokira, a lopta odlazi malo pored vratnice u korner koji je mirno rješio Labrović. Uslijedile su dvije izmjene u redovima domaćih, umjesto Darija Čanađije i Joeyja Suka ušli su donedavni Hajdukovci Dario Špikić i Anthony Kalik.

Ampem u 62. minuti pokušava dalekometnim udarcem, Kahlina atraktivno i sigurno hvata loptu. Minutu poslije velika gužva u petercu gostiju nakon ubačaja iz kuta, no zbunjenost Šibenikovih braniča nije najbolje iskoristio Steenvoorden čiji slabašan pokušaj iz teške pozicije mirno hvata Labrović.

Do povećanja rezultatske prednosti Gorica stiže u 65. minuti. Mitrović je dodao prema Lovriću, on prvim dodirom desnom nogom izbacuje Pandžu i otvara si prostor, a onda ljevicom sa sedamnaest metara šalje loptu u suprotni kut za 2-0 i svoj ovosezonski prvijenac, ukupno 25. pogodak u 65. Prva HNL nastupu.

U 67. velika prilika za domaće. Mitrović je izašao u jedan na jedan s istrčalim Labrovićem koji mu brani udarac. Minutu poslije Anočić ponovno iz ‘neočekivane’ pozicije prijeti Kahlini te udarcem iskosa s petnaest metara u bliži kut tjera domaćeg vratara na još jednu kvalitetnu obranu i odbijanje u korner.

Bio je ovo period susreta kada je Šibenik izgledao ‘raspadnuto’, a Gorica je samo nizala prilike. U 69. Lovrić iz prekida s desne strane prizemno podvaljuje u prostor za Babeca koji s osam metara prosljeđuje loptu u bliži kut, Labrović brani, lopta je ponovno kod Babeca, koji ovaj put pogađa vratnicu! Uslijedio je i pokušaj Špikića iz daljine s lijeve strane napada, lopta odlazi malo pored suprotne vratnice.

U 74. minuti domaći stižu do trećeg pogotka na susretu i zaključuju pitanje pobjednika. Čabraja ubacuje iz kuta na prvu vratnicu, gosti kratko odbijaju, ali samo do More od kojeg se lopta odbija na dva metra gdje je pored Pandže spretniji Babec te nakon neuspješnog pokušaja voleja, s travnjaka gura loptu u mrežu za svoj prvijenac u dresu Gorice.

U 81. minuti kod domaćih je u igru ušao Paulisu Golubickas, 20-godišnji veznjak tako je upisao povratnički nastup nakon operacije čeljusti u lipnju ove godine.

Šibenik se nije predavao, te nakon sigurne intervencije Kahline u jedan na jedan situaciji s Anočićem, gosti uskoro dolaze do pogotka. Lijepu akciju po lijevoj strani napada odigrali su Labrović i Rak koji je snažnim udarcem visoko u bliži kut s pet metara matirao Kahlinu za 3-1 i svoj sedamnaesti pogodak u 147. Prva HNL nastupu.

U prvoj od četiri minute sudačke nadoknade Niko Rak je bio sam na udarcu na osam metara, no njegov pokušaj od bloka odlazi malo pored vratnice i tako propada posljednja prilika Šibenika da se na vrijeme vrati u susret.

Konačnih 3-2 postavio je Silvio Anočić u posljednjim sekundama utakmice kada je Babec napravio veliku pogrešku i predao protivniku loptu, Nikola Rak gurnuo desno za Anočića koji prelijepim udarcem iz prve s ruba šesnaesterca šalje loptu u suprotni kut za svoj HNL prvijenac.

Gorica u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod Lokomotive, dok će Šibenik biti gost Slaven Belupu u Koprivnici. Program ovog kola nastavlja se sutrašnjim okršajima Rijeke i Istre 1961 na Rujevici (17:55) te Hajduka i Slaven Belupa na Poljudu (20:05).