Gorica slavila kod Hrvatskog dragovoljca

13.05.2022., Zagreb - 35. kolo prve HNL:  Hrvatski Dragovoljac  - Gorica. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

U prvom susretu 35. kola HT Prve lige Gorica je u Kranjčevićevoj bila bolja od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 0:2 (0:1). Junak slavlja gostiju bio je litavski veznjak Paulius Golubickas koji je bio asistent Toniju Fruku za prvi pogodak, a potom je sam zatresao mrežu Marića.

Izabranici Samira Toplaka su s 12. ovosezonskom pobjedom ostali u igri za peto mjesto ljestvice obzirom da su zaostatak za Lokomotivom smanjili na dva boda. Ovo im je ujedno bila prva pobjeda nakon pet uzastopnih kola.

Dvoboj su prilikom otvorili domaćini u 3. minuti kada je nakon kornera zaprijetio Bristić, ali nije bio dovoljno precizan.

Samo minutu kasnije Gorica je došla u vodstvo. Loše dodavanje Frigana na centru igrališta presjekao je Golubickas koji je potom povukao kontru u kojoj je uposlio Fruka, a on je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu u suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov peti ovosezonski zgoditak.

Novu veliku šansu čekali smo do konca prvog poluvremena. U 42. minuti dodavanjem se iskazao Pršir, no u dobroj situaciji loše je reagirao Stojanovski koji u situaciji 1 na 1 s vratarem Marićem nije uspio pogodak gol Dragovoljca. Minutu kasnije udarac je okušao Cruz, a lopta je projuhala pokraj vratnice.

Povremeni reprezentativac Sjeverne Makedonije je u prilici i u 48. minuti, no golman Crnih je prije došao do lopte.

Nakon sat vremena igre zaprijetili su i domaćini kada je Majstorović iz slobodnog udarca pronašao Brtana čiji udarac brani Kotarski. Gorica je uzvratila velikom šansom Fruka koji je bio u situaciji 1 na 1 s Marićem, ali golman domaćih izlazi kao pobjednik tog dvoboja.

Gosti su prednost uz veliku dozu sreće povećali u 78. minuti prvim ovosezonskom golom Golubickasa. Litavacu se isplatio presing te ga je lopta pogodila prilikom ispucavanja Vulikića nakon čega je završila u golu Dragovoljca.

Posljednju situaciji vrijednu pažnje vidjeli smo u 85. minuti kada je s ruba kaznenog prostora suprotni kut gađao Pršir, a lopta je prošla malo pored stative.

Pretposljednje kolo sezone nastavlja se sutra kada su na rasporedu ogledi Slaven Belupa i Rijeke te Hajduka i Istre 1961.