Gorica s tri gola ispratila Šibenik

Nakon Dinama i Lokomotiva i Gorica je u drugom kolu zabilježila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Momčad Krunoslava Rendulića je na domaćem terenu večeras bila bolja od Šibenika rezultatom 3:1 (1:0). Strijelci za domaće su bili Hrvoje Babec te Matar Dieye, a autogol je postigao Karlo Bilić koji je potom zatresao i mrežu suparnika.

Prvi udarac na utakmici došao je od igrača Šibenika. Mesa je u 2. minuti odlučio okušati udarac sa skoro 30 metara udaljenosti, a lopta je prošla iznad gola tako da vratar Banić nije imao potrebu reagirati. Pet minuta kasnije udarac je okušao i Delić za sigurnu obranu vratara Gorice.

Šroler je u 16. minuti odlično probio po desnoj strani nakon čega je povratnom loptom uposlio Jovičića, a njegov udarac s petom s prve stative brani vratar Rogić. Bila je to dobra šansa za domaćine.

Minutu kasnije Marin je pucao s desetak metara iskosa, no njegov prizemni udarac s lakoćom kupi Banić. U 19. minuti Martinsson otklanja opasnost iz šesnaesterca gorice nakon dobre kombinacije Narančastih.

Gorica u vodstvo dolazi u 26. minuti kada je Lovrić uposlio Babeca koji se ubacio iz drugog plana, a onda je do lopte stigao prije Rogića prebacivši ga i poslavši loptu u mrežu Šibenika.

Lovrić u 30. minuti iz kornera pronalazi Jovičića koji je glavom gađao suprotni kut, a lopta je prošla malo pokraj stative. U 36. minuti Lovrić je nakon solo prodora odlično pucao s dvadesetak metara, no goste spašava greda.

Odličnu šansu u 54. minuti da poveća vodstvo Gorice imao je Matar kojeg je idealno uposlio Lovrić, no on s tri metra iz idealne pozicije nevjerojatnim promašajem šalje loptu iznad gola Šibenika.

Šibenik uzvraća u 58. minuti kada je Jakoliš u priliku izbacio Jurića, no njegov udarac dobro brani Banić. Odbijena lopta dolazi do Delića koji loše puca i ne pogađa okvir gola.

Matar se za promašaj iskupio u 66. minuti kada ga je uposlio Musa, a on se pored Perića izborio za udarac sa sedam metara iskosa kojim je loptu snažno poslao pod samu prećku.

24.07.2021., Velika Gorica – 2. kolo, Hrvatski Telekom Prva HNL, HNK Gorica – NK Sibenik

Već dvije minute kasnije novi pogodak za domaće. Lovrić se izborio za udarac sa 17 metara koji je na putu prema golu udario u Bilića te je promijenivši smjer prevario Rogića i završio u mreži Narančastih.

Jakoliš je u 77. minuti pobjegao obrani Gorice izborivši korner, a iz njega je Ćurić uposlio Perića koji je sa sedam metara pucao glavom za odličnu obranu Banića. U toj situaciji se aktivirao i VAR koji je pokušao utvrditi je li lopta prošla gol liniju prilikom intervencije vratara domaćih te je zaključio da pogotka nije bilo.

U 83. minuti Babec nakon dodavanja Lovrića odlično puca sa 17 metara iz okreta, a lopta je prohujala pored suprotne vratnice.

Šibenik do počasnog gola dolazi u 87. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Jakoliša lopta se odbija do Bilića koji je snažnim i preciznim udarcem s desetak metara matirao Banića.

Nova velika šansa za Šibenik uslijedila je u 92. minuti kada je Bailone glavom spustio loptu za Delića, a on je s par metara udaljenosti zatresao gredu. Usprkos pritisku u završnim minutama Šibenčani nisu uspjeli doći do još jednog gola.

Drugo kolo se nastavlja sutra kada se prvo od 18:55 na Rujevici u regionalnom derbiju susreću Rijeka i Istra 1961, a potom u 21 sat na Poljudu slijedi derbi kola između Hajduka i Osijeka.