Gorica pogotkom Stojanovskog stigla do trećeg slavlja nad Šibenikom u ovoj sezoni

02.04.2022., stadion Subicevac, Sibenik - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, HNK Sibenik - HNK Gorica.   Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/Pixsell

U prvoj utakmici programa 29. kola HT Prve lige Gorica je na Šubićevcu rezultatom 0-1 (0-1) svladala Šibenik te tako ‘Narančastima’ treći put u međusobnim ovosezonskim okršajima nanijela poraz.

Strijelac za slavlje gostiju bio je Vlatko Stojanovski na asistenciju Anthonyja Kalika u 40. minuti igre.

Samir Toplak u svojoj četvrtoj utakmici novog mandata na klupi ‘Bikova’ upisao je današnjim slavljem treću pobjedu (Dragovoljac 4-0, Rijeka 1-0) te je uz remi s Osijekom (0-0) i dalje bez poraza. Kolega mu Dean Računica ovim je raspletom upisao pak treći poraz u trećoj utakmici na klupi ‘Narančastih’, osim Gorice njegovu momčad svladali su još u njegovom mandatu Lokomotiva (1-4) te Osijek (0-3).

Ravnopravno se igralo u Šibeniku tijekom prvog dijela, bez velikog rizika u igri prema naprijed te vrlo kompaktno i pokretno u obrambenoj fazi iste, pa smo tako ostali prilično uskraćeni za konkretnije dolaske u posljednu trećinu s obje strane.

Osim nekoliko dalekometnih pokušaja s kojima vratari nisu imali ozbiljnog posla, tek u 33. minuti poslije dodavanja Grezde i otvaranja Vidovića desno, na Vidovićev pokušaj ubačaja Kotarski je bio primoran na nešto zahtjevniju reakciju i odbijanje u korner.

Domaća obrana izigrana je u 40. minuti kada je u završnici Atiemwen dobio loptu lijevo, ubacio u sredinu za Kalika koji je glavom spustio za Stojanovskog, a 24-godišnji napadač mirno s tri metra matirao nemoćnog Rogića za 0-1 i svoj drugi pogodak u 19. Prva HNL nastupu.

02.04.2022., stadion Subicevac, Sibenik – Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, HNK Sibenik – HNK Gorica. Vlatko Stojanovski, Karlo Bilic Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U petoj minuti nastavka Kalik je dugom loptom iz vlastite polovice odlično otovrio Atiemwena lijevo, on se s ruba šesnaesterca pod pritiskom odlučio na udarac iz prve i poslao loptu pristojno pored prve vratnice. Vrlo nadahnuti Kalik je svega dvadesetak sekundi poslije lijevo na centru oduzeo loptu i sjurio se u šesnaesterac, njegov udarac je u konačnici blokiran, što suci nisu vidjeli pa se igra nastavila ispucavanjem Rogića.

Lijepu akciju odigrali su gosti u 58. minuti, u zašvrnici su Kalik i Stojanovski izigrali desnu stranu domaće obrane, u ključnom trenutku se gostujući veznjak poskliznuo i rukom zaustavio loptu, što suci također nisu registrirali, pa je uslijedio i snažan udarac u prvi kut, siguran u intervenciji bio je Rogić.

Veliku priliku za konkretniju opasnost Šibenik je imao u 66. minuti poslije pogreške gostiju, Ćurić je visoko postavljen oduzeo posjed i odigrao savršeno desno u prostor za Grezdu koji se poduže vrijeme namještao na udarac, pa mu je isti u konačnici i blokiran.

Bio je ovo možda i najkonkretniji period igre ‘Narančastih’ u posljednjoj trećini. Samo minutu poslije na požrtvovno istrčavanje i ubačaj Delića s lijeve strane lopta je u konačnici završila desno kod Vidovića koji je uz manje probleme uspio uputiti udarac s deset metara, matirati Kotarskog i poslati loptu u suprotni kut, ali tamo je koncentriran i dobro postavljen bio Krizmanić te odličnom reakcijom odbio loptu daleko od vrata.

Uskoro je i Gorica odgovorila intezivnijim pritiskom na posljednju liniju suparnika, ali u tom periodu gosti su, usprkos velikim gužvama u šesnaestercu, uspjeli tek nekoliko puta iz teških pozicija pucati daleko od okvira Rogićevih vrata.

Veliku priliku za povećanje rezultatske prednosti Gorica je imala u 83. minuti kada su Delfi i Mitrović izigrali lijevu stranu domaće obrane, potonji je kvalitetno odigrao povratnu za Kalika koji je vanjskim dijelom kopačke s deset metara uputio udarac i pogodio lijevu vratnicu!

U samoj završnici, tri minute sudačke nadoknade, Šibenik je nastojao dugim loptama kreirati bilo kakvu situaciju za pogodak, a najbolje što su domaćini kreirali bio je udarac Kvesića glavom u padu na pet metara, no Mitrović mu je požrtvovnim bacanjem blokirao udarac i odbio loptu u korner. Poslije tog ubačaja iz kuta Mesa je ostao na desnoj vratnici usamljen, ali se sapleo i uz igranje rukom pucao tek u vanjski dio mreže.

U sljedećem kolu Šibenik će gostovati na Poljudu kod Hajduka, dok će Gorica biti domaćin Istri 1961.