Gorica pogotkom Babeca došla do treće pobjede nad Šibenikom

Gorica je i treći put u aktualnoj prvenstvenoj sezoni slavila protiv Šibenika. Ovaj put je presudio pogodak Hrvoja Babeca kojim su izabranici Siniše Oreščanina upisali 12. prvenstvenu pobjedu čime su učvrstili treću poziciju na ljestvici.

Utakmica 21. kola nije obilovala atraktivnom igrom i dobrim potezima, a tome je kumovalo izrazito hladno te vjetrovito vrijeme, kao i tvrd travnjak.

Nakon izjednačenog uvoda prvu priliku vrijednu spomena imao je Šibenik u 26. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa iz poluvoleja pucao Jurić, a njegov udarac dobrom paradom u korner odbija Banić.

Domaćini u 41. minuti nakon kornera Narančastih nisu uspjeli kazniti veliku pogrešku Todoroskog čiju je prekratku loptu prema Labroviću presjekao Kalik, ali veznjak Gorice nije uspio zaobići vratara Šibenika i poslati loptu u prazan gol.

Dvije minute kasnije s 18 metara je suprotni kut gađao Matar, no nije pogodio okvir gola.

Tvrda utakmica uz malo prilika nastavila se i u drugom poluvremenu, sve do 71. minute kada domaćini iz prekida dolaze u vodstvo. Špikić je ubacio iz kornera, a Babec je iskoristio lošu reakciju domaće obrane predvođene Labrovićem te je iz peterca plasirao loptu u gol.

Šibenčani su u 78. minuti mogli uzvratiti preko Bailonea koji je s desetak metara pucao preko gola. Gosti su u toj situaciji tražili i jedanaesterac jer je Jovičića prilikom ubačaja lopta pogodila u ruku, ali sudac Batinić, a ni VAR soba nisu se oglasili.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Šibenik je propustio posljednju priliku za izjednačenje. Nakon ubačaja iz kuta lopta na rubu kaznenog prostora dolazi do Schildenfelda čiji udarac iz poluvoleja odsjeda na gredi.

Aktualno kolo se nastavlja od 17:30 na Maksimiru kada se u derbiju sastaju vodeće momčadi na ljestvici, Dinamo i Osijek.