Gorica pobijedila Rijeku, Kek dao ostavku

Rijeka, 15.07.2017. - Utakmica 1. kola Prve HNL Rijeka - Slaven Belupo. Na fotografiji trener NK Rijeke Matjaž Kek.
foto HINA/ Miljenko KLEPAC/ ml

U utakmici 10. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice pobijedili Rijeku s 2-1 (0-1), a utakmica je bila prekretnica za trenera Rijeke Matjaža Keka koji je dao ostavku.

“Podnosim ostavku jer sam najodgovorniji sam za rezultate. Čuo sam se s predsjednikom Miškovićem, Matjaž Kek više nije trener Rijeke, rekao je slovenski trener novinarima nakon utakmice bez želje da odgovara na pitanja”, izjavio je Kek.

Gorica je preokretom kod kuće pobijedila Rijeku s 2-1 i došla na četvrto mjesto ljestvice, dok Riječani već šestu utakmicu zaredom u HNL-u ne znaju za pobjedu.

Riječani su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je kontakt Špičića i Gorgona sudac Jović okarakterizirao kaznenim udarcem, iz kojeg je rutinirano zabio Jakov Puljić. U 54. minuti Gorica je izjednačila preko Lukasza Zwolinskog, koji je stigao prvi do lopte nakon što je udarac Mohammeda kratko odbio vratar Sluga. Bio je to Poljakov sedmi gol u prvenstvu.  U 80. minuti Nigerijac Believe Atiewen pogađa iz blizine za potpuni preokret Velikogoričana. U 84. minuti sudac Jović svira i drugi kazneni udarac za Rijeku, a opet je krivac bio Špičić koji je srušio Čolaka. I opet je penal pucao Puljić, no ovaj put vratar domaćina Kahlina je obranio njegov udarac i sačuvao pobjedu Gorice.

Gorica je sada četvrta s 16 bodova, a Rijeka je peta s 14.

Susret se igrao na Gradskom stadionu pred 2.700 gledatelja, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelac: 0-1 Puljić (45+2pen), 1-1 Zwolinski (54), 2-1 Atiewen (90)

Promašeni penal: Puljić (Rije, 85)