Gorica nakon jedanaesteraca postala prvi polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa

30.11.2021., Velika Gorica - Cetvrtfinale hrvatskog nogometnnog kupa, HNK Gorica - NK Istra 1961.  Kristijan Lovric.

Matija Habljak

Gorica je postala prvi polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa. Izabranici Krunoslava Rendulića su tek nakon raspucavanja s 11 metara svladali Istru 1961 rezultatom 6:4 (2:2/1:1). Junaci pobjede bili su Kristijan Lovrić koji je u 96. minuti zabio za produžetke te vratar Dominik Kotarski koji je obranio udarce Iličića i Silve s bijele točke.

Zeleno-žuti su tijekom 90 minuta igre pogocima Drione Belje vodili u dva navrata, no Matar u sudačkoj nadoknadi prvog te Lovrić u istom periodu drugog poluvremena vratili su rezultatski egal.

Veliku priliku da dođu u vodstvo domaćini su propustili u 2. minuti kada je Doka povratnom loptom s desne strane pronašao Kalika, a on je s vrha peterca loptu poslao malo pokraj stative.

Istra nije bila tako darežljiva prema Gorici pa je iz svoje prve prilike došla do gola. U 10. minuti po desnoj strani napada Serderov je probio preko Jovičića nakon čega je idealno poslužio Belju koji s par metara šalje loptu u praznu mrežu.

Fruk je u 28. minuti idealno uposlio Kalika koji se sjurio po lijevoj strani napada, no u posljednji trenutak odličnom reakcijom ispred njega je u korner loptu odbio Hujber. Dvije minute kasnije Lovrić je s lijeve strane uputio oštru loptu u peterac, ali ona je bilo prebrza za njegove suigrače koji nisu stigli reagirati.

Lovrić je u 34. minuti uputio snažan udarac sa sedam metara iskosa, no Lučić nije imao potrebu reagirati obzirom da je lopta prohujala pored stative.

U 37. minuti Matar je odložio loptu za Babeca koji je uputio prizemni udarac sa 17 metara, a lopta je liznula vratnicu i završila u gol autu.

Gorica do izjednačenja dolazi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Udarac Lovrića sa 17 metara Lučić odbija do Fruka koji povratnim dodavanjem asistira za Matara, a on s tri metra šalje loptu pod prečku.

30.11.2021., Velika Gorica – Cetvrtfinale hrvatskog nogometnnog kupa, HNK Gorica – NK Istra 1961. Albi Doka.

Fruk je u 53. minuti ubačajem iz kornera pronašao Jovičića čiji udarac glavom s pet metara odlazi poviš prečke. Četiri minute kasnije novi ubačaj Fruka iz kornera dolazi do Babeca na drugoj stativi koji nije uspio dobro zahvatiti loptu i ozbiljnije zaprijetiti golu Istre.

Novi pokušaj Gorice uslijedio je u 64. minuti kada udarac Lovrića s ruba kaznenog prostora od bloka Hujbera odlazi pokraj bliže stative. Dvije minute kasnije Babec pronalazi Lovrića čiji udarac sa sedam metara brani Lučić, a odbijenu loptu u gol šalje Kalik, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

U 70. minuti nakon ubačaja Mataras lijeve strane Fruk je s druge stative spustio loptu za Kalika koji s pet metara nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Istra je u uzvratila u 74. minuti kada je Bande ubacio na drugu stativu, a Musa je zamalo prsima poslao loptu u vlastitu mrežu.

Netom nakon što je ušao u igru veliku priliku da postigne pogodak imao je povratnik nakon teške ozljede Suk, no Lučić je uspio obraniti njegov pokušaj. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg lopta dolazi do Lovrića, a i njegov udarac vratar Istre uspio je obraniti.

Nakon ubačaja Hujbera u 80. minuti loptu je na drugoj stativi primio Beljo koji je s ruba peterca loptu zakucao pod gredu. Sudac Strukan je prvotno sudio igranje rukom napadača Istre, no nakon konzultacija s VAR-om i pregleda snimke gol je ipak priznat.

U 85. minuti Kalik pred Lučićem nije uspio primiriti dugačko dodavanje kojim ga je u priliku pokušao izbaciti Steenvoorden.

Prve sekunde sudačke nadoknade donijele su veliku priliku za izjednačenje Gorice. Nakon ubačaja iz kuta glavom je pucao Suk čiji udarac završava u bloku Silve, a lopta se potom odbija do Cruza čiji udarac s pet metara odlično brani Lučić. U 92. minuti nova šansa za Suka koji sa sedam metara šalje loptu malo iznad grede. Nedugo potom iz slobodno udarca je pucao i Lovrić, ali je loptu poslao pokraj stative.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Gorica ipak uspijeva izjednačiti i izboriti produžetke. U strijelce se upisao Lovrić koji je s dvadesetak metara precizno pogodio suprotnu malu mrežicu.

Prvu priliku u produžetku imali su domaćini u 94. minuti kada je Delfi ubačajem na drugu stativu uposlio Brodića, a on glavom šalje loptu pokraj stative. Dvije minute kasnije udarac je ponovno okušao Lovrić, ali ovaj put Lučić brani.

U 97. minuti ubačaj Babeca u mrežu Istre glavom šalje Delfi, no nakon duge provjere VAR-a zgoditak zbog zaleđa Cruza koji je bio u skoku s Delfijem nije priznat.

Dobar udarac Iličića u 108. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara obranio je Kotarski.

Do konca produžetka momčadi nisu kreirale značajniju priliku tako da je o prvom polufinalistu kupa odlučilo raspucavanje s 11 metara.

1. serija: Desio – pogodio / Jovičić – pogodio
  2. serija: Galilea – pogodio / Suk – pogodio
  3. serija: Iličić – Kotarski brani / Brodić – pogodio
  4. serija: Silva – Kotarski brani / Steenvoorden – pogodio

U drugom današnjem susretu četvrtfinala Lokomotiva će od 18:30 u Kranjčevićevoj dočekati Hajduk dok su sutra na rasporedu dvoboji Osijeka i Slaven Belupa te Dinama i Rijeke.